| Sмιle a întrebat:

Mi se ingrasa parul foarte foarte des, la modul ca azi il spal peste 2 zile e extrem de gras, ce as putea sa-i fac sa nu mi se mai ingrase parul asa des. Tin sa precizez ca am sampon special pentru parul gras dar nu da nici un rezultat. Am citit ca e bine ca in apa in care te clatesti sa torni putin bicarbonat, am facut si asta intr-adevar m-a tinut mai mult o perioada, apoi din nou se ingrasa repede. Ce pot sa-i fac crying? Fundita.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Incearca sa folosesti samponul de urzica si sulf

| BiuL a răspuns:

Cu cat te speli mai rar, cu atat se ingrasa mai greu, poti mari timpul dintre spalari folosind un sampon uscat : https://therhythmofheels.wordpress.com/......ctioneaza/ eu am balea de la dm (12 lei) si e bun.
sa fii atenta sa nu aplici, balsam sau uleiuri de par la radacini, doar pe varfuri si sa nu iti tot bagi prin par ziua sa nu stimulezi productia de sebum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi recomand şampon profesional cu minerale de la Marea Moartă:
http://www.beautyminerals.ro/......-1291.html
Te pup!

| SATIR a răspuns:

Buna
si eu am aceeasi problema, eu sunt baiat. dar la mine daca nu fac baie la cap pe fiecare seara... a 2-a zii e prapad. laughing am parul de parca nu mai m-am spalat de luni intregi. Eu nu am folosit pana acum nimic. Nici nu m-am gandit la asta... thinking

| LoveForYou000 a răspuns:

Du-te la medic iar el iti va da un sampon pentru tipul tau de par.

| gelca2000 a răspuns:

Ar trebui sa folosesti balsam pentru par
daca nu ajuta, consulta un medic