| Sмιle a întrebat:

Mi se ingrasa parul foarte foarte des, la modul ca azi il spal peste 2 zile e extrem de gras, ce as putea sa-i fac sa nu mi se mai ingrase parul asa des. Tin sa precizez ca am sampon special pentru parul gras dar nu da nici un rezultat. Am citit ca e bine ca in apa in care te clatesti sa torni putin bicarbonat, am facut si asta intr-adevar m-a tinut mai mult o perioada, apoi din nou se ingrasa repede. Ce pot sa-i fac crying? Fundita.

6 răspunsuri:
| gelca2000 a răspuns:

Ar trebui sa folosesti balsam pentru par
daca nu ajuta, consulta un medic

| SATIR a răspuns:

Buna
si eu am aceeasi problema, eu sunt baiat. dar la mine daca nu fac baie la cap pe fiecare seara... a 2-a zii e prapad. laughing am parul de parca nu mai m-am spalat de luni intregi. Eu nu am folosit pana acum nimic. Nici nu m-am gandit la asta... thinking

| LoveForYou000 a răspuns:

Du-te la medic iar el iti va da un sampon pentru tipul tau de par.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi recomand şampon profesional cu minerale de la Marea Moartă:
http://www.beautyminerals.ro/......-1291.html
Te pup!

| mona a răspuns:

Incearca sa folosesti samponul de urzica si sulf

| BiuL a răspuns:

Cu cat te speli mai rar, cu atat se ingrasa mai greu, poti mari timpul dintre spalari folosind un sampon uscat : https://therhythmofheels.wordpress.com/......ctioneaza/ eu am balea de la dm (12 lei) si e bun.
sa fii atenta sa nu aplici, balsam sau uleiuri de par la radacini, doar pe varfuri si sa nu iti tot bagi prin par ziua sa nu stimulezi productia de sebum.