| dancapitan a întrebat:

N-am patinele (de gheata) mele, si nici bani sa imi iau acum o pereche, dar am unele ramase de la sora- mea (marimea 39, si imi sunt bune!) le-as purta, ca vreau sa invat sa patinez dar cum as arata purtand ghete albe, ca sunt baiat (13)? ok sau?

3 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Albul e si pentru fete dar si pentru baieti.
Sincer, eu iti zic sa te lasi de sportul asta pentru ca este foarte periculos. Poti sa fii tu foarte atent, dar daca altul nu este dai de belea, ca mine de altfel.
Iarna trecuta s-a intamplat sa intre cineva in mine si sa cad fix pe piciorul drept. Am fost operata de fractura de bazin si femur in februarie. Stai minim 2 luni cu ghipsul care este foarte incomod si nu iti permite sa te ridici din pat deloc pentru ca nu trebuie sa ti se miste bazinul. Eu nici pana acum nu mi-am revenit in totalitate, am fost si la recuperari de nu stiu cate ori, si acum mai fac si o sa mai fac in continuare dupa ce imi revin, + ca dupa un an o sa trebuiasca sa te operezi din nou pentru scoaterea tijelor. Tijele sunt obligatorii la un astfel de caz.
Eu una regret amarnic ce s-a intamplat. Practic mi-am facut-o cu mana mea si nu pot da timpul inapoi sa schimb ceva. Chestia asta mi-a schimbat destul de mult viata, si evident ca nu in bine.
Si eu imi pusesem in gand la fel ca tine sa invat sa patinez mai bine. Iti recomand sa iti iei gandul de ala asta, da-o in colo de culoare, ca nu asta conteaza! oh go on
Tu probabil acum o sa imi dai si vreun "stupid" sau "nefolositor". E ok, chiar ma astept la asta. Esti mic, nu intelegi si constientizezi mare lucru dar eu sunt cu 5 ani mai mare ca tine si urmeaza-mi sfaturile. Gandeste-te mereu la consecinte, de 10 ori inainte de a actiona! happy

| alexandra_8659 a răspuns:

Si care e problema? Daca erai mic mai zic ca nu purtai roz ci doar albastru. Dar asa? Albul nu e o culoare propriu-zisa si poate fi purtata de oricine.winking

| me4u a răspuns:

Este ok albul! Si la Hockey se poarta patine albe deci nu cred ca este o problema! Important este sa ai vointa si sa inveti sa te dai bine! In niciun caz nu iti recomand sa renunti, cum spune persoana de mai jos...
http://www.skates.ro/patine