| ѕოiℓεƒօгოεεℒԾѴℰ a întrebat:

Sper ca ma puteti ajuta cu raspunsuri bune (ca de fiecare data kiss).
Deci am fost astazi la patinoar cu 3 prietene si eu am intrat pe gheata si ma strangeau patinele. Prietenele mele nu au avut o problema cu patinele asa ca ele au patinat inaintea mea (erau cu mult in fata) si eu am ramas pe langa. Vreau sa mentionez ca ele sunt cele mai bune prietene (ca niste surori desi ne cunoastem doar de vreo4-5 ani big grin).
Si eu ma chinuiam sa patinez acolo si ele tot mergeau in fata, nu ma asteptau si cand ma prindeau din urma nici macar nu ma bagau in seamasad. M-am simtit atat de aiurea cand am vazut ca ele se distreaza si pe mine ma dau la o parte. Si nu numai ele se distrau, toata lumea era alaturi de cineva, erau multe cupluri si ma simteam aiurea ca nu aveam cu cine sa vorbesc, la cine sa ma plang. In fine, am inceput sa ma descurc, patinam mai repede si le intreceam. Si cum patinam un baiat se tot uita la mine big grin. Si nu am spus nimic.
Inainte cu vreo 10 minute inainte sa iesim de pe gheata, le-am soptit pritenelor mele ca mi se pare simpatic baiatul si amandoua au zis : Da, ca eu l-am vazut prima!
Si nu am mai spus nimic, deoarece nu aveam chef de cearta din cauza unui baiat(dar cred ca ele au zis asta doar de fatada, sa ma faca sa ma simt mai prost decat ma simteam straight face).
PS: Dupa am plecat acasa si nu l-am mai vazut.
Voi ce credeti? Ele vor doar sa ma faca sa ma simt prost?
Parca nu ne mai intelegem asa cum ne intelegeam inainte si imi pare rau dar nu e din vina mea, e din vina lor ca nu ma mai baga in seama. Eu tot am incercat sa stau de vorba cu ele si sa fiu alaturi de ele dar fetele nu prea isi dau seama...
Multumesc mult si sper ca nu v-am plictisit. (va rog lasati deoparte cuvintele urate si jignirile. )
Apropo promit sa acord fundita celui mai bun sfat sau raspuns. O seara/noapte cat mai frumoasa tuturor! :*love struck

Răspuns Câştigător
| deedi9 a răspuns:

Nu cred ca este frumos deloc ce au facut. Eu una sigur nu as fi putut rezista la asa ceva ( nu ma refer ca-mi placea baiatul, dar la ideea ca prietenele mele vroiau sa ma faca sa ratez oportunitatea) si as fi facut cunostinta cu el. Anyway, poate ca e mai bine cum ai procedat tu, lasand de la tine ca sa nu te certi cu ele. Gandeste-te ca poate ai facut si tu ceva cu care le-ai suparat, sau doar au si ele momentele lor. E normal sa te superi dupa asa ceva, dar nu cred ca trebuie sa rupi prietenia de tot. Ori incerci sa discuti problema asta, ori da-le cateva zile sa le treaca supararea(in caz ca poate ai facut tu ceva si nu stii) sau fitele laughing. Stai si tu relax cateva zile si pana la urma au sa te cheme ele afara sau te vor suna ( daca va intelegeati asa de bine cum spui) si poate se vor prinde ca te-ai suparat. Bafta! happy

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu zic sa nu te rogi de nimeni. Poarta-te si tu exact cum se poarta si ele cu tine, adica indiferente, si incearca sa iti faci prietene noi, sa iesi cu ele, sa te distrezi chiar in fata prietenelor tale ca sa inteleaga ca nu ai nevoie de ele ca sa te simti bine. Daca doar ti s-a parut ca au ceva cu tine, vor incerca sa vada ce ai, daca nu fiecare isi va vedea de viata ei. Nu ai nevoie nici de aprobarea lor ca sa iti placa de un baiat, si in plus el se uita la tinewinking. Poate te simti tu singura si ti se pare ca au ceva cu tine, mai pateam si eu asta cateodata, dar oricum nu te ruga de nimeni. Nu cersim prietenii si iubiri! Asta e regula de bazawinking Bafta! :*

| nBlade a răspuns:

Iti dai seama la ce te gandesti tu? Da ce te intereseaza. Eu in locul tau le faceam si mai rau in ciuda. Le ignoram complet. Intotdeauna sa raspunzi cu aceeasi moneda in viata. Te ignora, le ignori. bafta la patinat.patinam impreuna ca si eu am probleme.GLUMEAM

| ѕოiℓεƒօгოεεℒԾѴℰ explică (pentru nBlade):

Da sigur! Multumesc de raspuns :*

| alecssandra a răspuns:

Uite-te in oglinda si compara-te cu ele. Esti mai frumoasa, mai deosebita? Ai mai mult succes la baieti? Daca da...e clar.sunt invidioasehappy

| lcmbobovl a răspuns:

Intamplarea cu baiatul chiar nu are relevanta pentru ca nu conteaza cine l-a vazut primul ci pe cine ar alege el in cazul in care...
Sunt de parere ca poti aplica proverbul: Prietenul la nevoie se cunoaste.Inventeaza ceva si pune-le la incercare.Totusi daca ai inceput sa te indoiesti de prietenia lor, problema este clar la ele deoarece prin comportamentul lor ti-au ridicat aceste semne de intrebare.PS:Ai mare grija pentru ca in joc sunt convingerile tale, sentimentele tale.

| ѕოiℓεƒօгოεεℒԾѴℰ explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. M-au ajutat mult.happy