| maadaaa a întrebat:

O intrebare:mi-ar sta bine cu ochii albastrii daca am parul' saten inchis?
As vrea sa-mi iau lentile de contact albastre, insa nu stiu mi-ar sta bine daca am parul saten inchis, ar trebui sa ma vopsesc sa-mi fac niste suvite blonde ceva(ca blonda cu ochii albastrii merge? Si brunet stiu ca merge cu ochii albastrii, dar nu ma fac bruneta pentru ca maturizeaza, insa saten inchis merge? sau mai bine ar merge niste suvite blonde? Ps:Am ochii caprui inchis

http://www.drlentila.ro/game_culori/Soflens-Natural-Colo rs-gama.jpg
intra`ti pe link`ul de mai sus as vrea Primul albastru...topaz sau si Pacific, mi ar placea...(de fapt vreau un albastru ca ceru' (cand e noapte, cam asa:d) Multumesc pentru sfaturi:*

2 răspunsuri:
| deea_7942 a răspuns:

In legatura cu lentilele de contact: vezi ca este foarte importanta si culoarea naturala a ochilor tai, daca este inchisa atunci un albastru deschis nu se va vedea deloc bine, pentru ca va deveni inchis si va parea foarte artificial. Eu am purtat lentile cu dioptrii si sfatul meu este sa nu -ti iei lentile doar pentru simplul moft de a-ti schimba culoarea pentru ca se intretin greu, iti trebuie o igiena f buna, trebuie sa te feresti de fum, de praf, de stat prea multe ore cu ele pentru ca-ti vor usca ochii, va trebuie sa folosesti si lacrimi artificiale. Eu dupa 5 ani de purtat lentile n-as purta acum de schimbat culoarea, riscurile de infectie sunt prea mari. Faci cum crezi tu, dar culoarea naturala a ochilor va fi mereu cea mai frumoasa si cea care t va avantaja.

| Windswept a răspuns:

Eu zic sa iti faci parul ondulat in spate(sa ti-l lasi mai lung daca nu este), in fata breton, si cu culoarea de ochi topaz.In mintea mea suna ca un ideal.