| Derye a întrebat:

O mica intrebare: un tovaras mi-a recomandat sa ma spal pe cap cu frunze de nuc ca imi face bine la par. Dar am citit ca frunzele de nuc fac parul castaniu sau il inchid, ceva de gen. Am parul brunet, imi va schimba culoarea?

Iar daca nu, cum ar trebui sa ma spal cu ele?

Răspuns Câştigător
| Shadow_8612 a răspuns:

Hei.Nu,nu cred ca iti v-a schimba culoarea, dar te patezi pe maini si nu iti mai iese mult timp, poate te patezi si pe fata. Dar daca totusi vrei sa incerci, fierbi frunzele circa 10 minute apoi le aplici pe par dupa samponare.Ai grija sa nu fie fierbinte apa ca iti deteriorezi varfurile. Dar pentru ce vrei? Sunt si alte solutii:ulei de ricin, ulei de masline...Acuma depinde ce problema ai. Oricum, succes!:*

3 răspunsuri:
| patty32 a răspuns:

Nu, categoric nu se va schimba culoarea happy
Daca erai blond, se vedea o schimbare, dar asa nu happy
Deci:
Fierbi frunzele in apa [ca si cum ai face ceaitongue]
Te speli cu sampon, te clatesti, si apoi limpezesti cu infunzia de nuc love struck
kisses :*
@iuaaaaa, nu are cum se pateze, a spus FRUNZE, nu nuci laughing

| katala a răspuns:

Intr-adevar, frunzele de nuc inchid culoarea parului (dar in cazul tau nu se mai poate); Fierbi frunzele, iar cu apa rezultata te limpezesti dupa ce te-ai spalat cu sampon.

| 80Cris a răspuns:

Derye nu ti se va schimba culoarea parului deloc, tu fiind brunet.
Pui apa intr-un vas, cand fierbe bagi frunzele de nuc. Opresti, lasi frunzele acolo 5-10 minute, le scoti apoi din apa. Cand te speli dupa ce ai terminat, te clatesti cu infuzia de frunze de nuc. Are efect sa stii! Bafta!