| Anablondyi a întrebat:

Cam de cate frunze de nuc amnevoie ca sa imi inchid culoarea parului? (saten inchis ) il vreau brunet .DAR...nu permanent! frunzele de nuc imi inchid culoarea permanent sau doar pentru catva timp? cine stie are >fundsabig grin

1 răspuns:
| simf a răspuns:

Frunzele de nuc coloreaza pentru o perioada, la fiecare spalare efectul se atenueaza. brunet n-o sa se faca parul in veci, poti doar sa-i dai o tenta spre roscat.
pentru nuantare cu frunze de nuc, se face decoct din frunze si se fierbe pana ajunge la culaorea dorita. ai grija ca pateaza vasele, mainile, pielea capului, prosoapele.