| anonim_4396 a întrebat:

Oameni buni m-am umplut in cap de corji si matreatasadsad
Nu am schimbat samponulhee hee
De o luna folosesc elseve arginine resiststraight face
Ce sa fac?
Sa schimb samponul?
Am parul foarte lung ....nu stiu de ce am patit asa cevasad
O parere?
p.s:balsam aplic la varfuri din aceisi gama cu samponul.
O parere?

Răspuns Câştigător
| lacrima15 a răspuns:

Draga mea! Sti doar ca matreata e din pielea scalpului! Practic e piele uscata! Ceea ce nu e asa de grav daca tot aplici sampoane, balsame si tot feul de chestii ti se inrautateste situatia asa ca mai bine da-i pace asa cum e! Si eu am avut matreata si mi-a trecut! Fi linistita! Mie a inceput sa-mi cada parul si nu am fost agitata asa ca tine dar acum mi-a trecut si am parul foarte frumos! Stai linistita ca nu e nimic! Succes!:*

4 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Head & shoulders sensitive scalp, eu cu asta am scapat de coji

| Kasia a răspuns:

Eu nu am avut matreata niciodata si mi-am schimabt samponul cu elseve arginine si la inceput nu am patit nimic insa cand sticluta cu sampon era 3 sferturi consumata a inceput sa imi apara matreata foarteee multa si sub forma de coji.cred ca e de la sampon.l-am schimbat cu elseve cristal si e totul ok acum. sfatul meu:schimba-l.

| mihaelaScumpaA a răspuns:

Si eu am asa ceva! si e groaznic cojile alea de matreata sunt mari cat unghiilehee heelaughinglaughinglaughing

| AshleyB a răspuns:

Foloseste Head & Shoulders. Nu am facut niciodata mareata de la elwinking