| Gabriel1111 a întrebat:

Oare pot scoate o pata de la crema solara de pe tricou? Dupa ce l-am scos de la spalat a ramas o pata crem,galbuie ceva in genul. oare pot sa o mai scot? tricoul este alb,, Multumesc!

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

La fel ca si petele de sange... dupa prima spalare se mai vad urme, apoi dupa mai multe spalari dispar complet.
Insa eu folosesc pentru rufe albe un pliculet de inalbitor Snow(il gasesti la orice magazin) care le face imaculate.

| NikoMiha a răspuns:

Pune vanish pe pata

| ioanaroxy07012000 a răspuns:

Petele galbene de pe tesaturi se scot cu o solutie de bicarbonat cu apa, se lasa la inmuiat o ora apoi se clatesc normal