| denisaaa611 a întrebat:

Optez pentru o rochie facuta la croitoreasca dar nu m-am hotarat ce culoare sa aleg. Culoarea parului mei este saten iar culorile rochii intre care oscilez sunt albastru, rosu,(negru mai putin) happy.Ce credeti?
PSbig grinaca tot am pus intrebarea asta astept si alte opinii legate de"Ce culori le prind cel mai bine pe satene?".
Multumesc!

6 răspunsuri:
| Hermaniona a răspuns:

Ai putea incerca una albastra mai scurta si oarecum stramta
la cealata intrebare uite :

Satenelor li se potrivesc bejul, galbenul, movul, maroul. De asemenea, trebuie tinut cont si de culoarea ochilor si cea a tenului.
am fost de ajutor?

| denisaaa611 explică (pentru Hermaniona):

Ochii sunt caprui happy Multumesc de raspuns :*

| Costii a răspuns:

Crem, Turcoaz, Violet, Maro

| Monique27 a răspuns:

Daca ai tenul deschis rosul merge foarte bine, eu sunt tot satena iar o rochie rosie iti pune in evidenta trasaturile, deasemena poti aplica si un ruj rosu iti va sta minunat.

| Membru0 a răspuns:

Daca ai tenul mai inchis s-ar vedea frumos un turcoaz, daca nu poti sa optezi pentru un corset sclipicios si partea de jos o culoare simpla bej sau neagra(daca rochita este pentru seara).

| denisaaa611 explică (pentru Membru0):

Este o rochitia lunga, din catifea.