| Mady Just Me a întrebat:

Pai` eu am o problema zic eu "GRAVA" mi-am pensat sprancenele prea din fata :-s si acum arata foartee urat.chiar daca nu aveam niste sprancene excelente dar le vreau inapoi pentru ca im ista foarte urat.am incercat sa le las sa creaska dar cres rar si arata foarte urat`sad. acum nu stiu ce sa fac, vreau un sfat cat mai repede va rogg! crying

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Apeleaza la serviciile unei cosmeticiene care sa-ti dea o forma sprancenelor.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Du-te la o cosmeticiana sa ti le faca frumoasehee hee

| ThePinkPanther a răspuns:

O colega de-a mea a patit la fel si a facut ce o sa iti zic eu mai jos si acum este foarte ok! pentru inceput, clar trebuie sa le lasi sa creasca.

-foloseste ulei de ricin in fiecare zi si nu le pensa chiar daca arata urat la inceput.
-dupa ce au crescut destul de stufoase pentru a le da o forma frumoasa, du'te la o cosmeticiana buna(intreaba'ti prietenele pensate frumos unde isi fac sprancenele, sigur vor fi fericite sa te ajute)
-spune-i cosmeticianei sa nu le penseze prea mult, doar sa le dea o forma
-nu uita ca sunt la moda sprancenele ingrijite, dar mai groase.

Sper ca te'am ajutat. Spune'mi daca ai obtinut rezultatele asteptatewinking

| ๓єllเครtคг a răspuns:

Da-te cu un creion de sprancene negru ( sau depinde cum ai tu sprancenele) si consulta sfaturile de aici: www.diva.ro www.frumusete.ro

| anamaria_1430 a răspuns:

Prima oara clar trebuia sa te duci la salon sa iti dea forma apoi firele "rebele" ca sa le zic asa le luai tu cu pensata. Iar daca spui ca iti sta urat incerca sa iti iei un creion de sprancene care sa aiba la capacel o pensulita. Dar ai grija! creionul trebuie sa fie cu 2 nuante mai deschide decat culoarea naturala a spranceneleor tale, de aceea poti testa creionul acolo sau o poti ruga pe vanzatoare sa te ajute. Iar cand iti "umpli" sprancenele ai grija sa nu are false si inestetice iar daca ai facut o linie pre groasa, de aia ai pensulita din capat, ca sa o faca mai subtire si mai putin vizibila. Daca te ajuta iti pot recomnda cateva video-uri.
http://www.youtube.com/watch?v=YP-NMqVOo4g,
http://www.youtube.com/watch?v=rBnOKC2naaU,
http://www.youtube.com/watch?v=PugziVUikEg.