| anonim_4396 a întrebat:

Parul lung trebuie periat foarte mult seara inainte de culcare? voi cum procedati?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu nu imi periez parul seara

| Bondarel99 a răspuns:

Mi se pare total o pierdere de timp si de par(pentru ca pierzi ceva par la pieptanat) pentru ca pe timpul noptii se ciufuleste si se incurca si mai rau.Chestia asta cu pieptanatul indelungat cred ca se aplica dimineata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il perii pana cand il "descurci". Pentru ca noaptea ti se incurca iar (mai ales daca dormi cu el desfacut) si se va rupe la urmatoarea periere, daca nu il "descurci" de seara.
happy

| JustSmileK a răspuns:

Nu, nu este bine in general sa-l perii foarte mult.

| Ralucagreen23 a răspuns:

Buna.
In general, asa se spune, ca este bine ca seara, parul, sa fie pieptanat.
Dar nu este obligatoriu.
El se piaptana dimineata.
Daca ai timp si chef sa te ocupi de el si seara nu este o crima.
Eu nu il pieptan si seara.
Ma ocup de el doar dimineata, nu am avut nicio problema.
Sper ca ti-am fost de folos.
Pa. happy

| S3nZ4TiOnS a răspuns:

Este bine sa-l perii, este bine si sanatos, dar sa nu exagerezi cu asta, eu (ca baiat) stau des in fata oglinzii laughing, avand parul mare si facandu-l cu placa iti dai seama ca imi ia ceva timp sa-l fac...