| stocker a întrebat:

Ca sa fi emo trebuie sa ai parul lung?

Răspuns Câştigător
| TudoricaRobert a răspuns:

Pentru a fi emo trebuie sa ai parul mai lung si sa fie negru, tot ce trebuie sa faci e sa porti haine intunecate si accesori obisnuite Genul și cultura EMO este un trend care adesea promovează hipersensibilitatea. Emo sunt ceva ușor de definit. Ca atare, depistarea rădăcinilor este dificilă. Numeroși pretinși "cunoscători" citează scena D.C. hardcore/punk - și mai specific formația Rites of Spring - ca fondatorii Emo, dar istoria arată că e pripit a se pune formarea unui gen pe seama unei anumite formații.

O evaluare a scenelor muzicale de la sfârșitul anilor '80 și începutul anilor '90 permite o determinare mai bună a rădăcinilor și influențelor care stau la baza subculturii emo și care continuă să o influențeze. Înainte de a înțelege de unde vine "emo" trebuie înțeles ce este astăzi. "Prefer să mă gândesc la el (emo) ca un punk rock care e mai melodic și introspectiv/depresiv decât hardcore, dar totuși cu tendințele de energie primară și furie" (DeRogatis 1).

Acest gen de muzică a creat o cultură cultura mai avansată și de atunci a evoluat continuu, de la începutul anilor '90. Majoritatea copiilor arată în felul următor: poartă ochelari cu ramă neagra, eșarfe lungi de culori închise. Este foarte ușor să stereotipezi un puști emo, deși, ironic, nu poți defini muzica emo. Cel mai bun mod de a descrie muzica emo este prin arpegiile ușoare ale chitarelor cu vocalize ușoare la care se dă drumul într-o orchestră de chitare distorsionate și aduse după aceea din nou la partea ușoară. Versurile emo sunt în general foarte poetice și au o arie de la iubirea pierdută până la credințe religioase sau alte subiecte emoționale. Totuși, emo acoperă în zilele noastre o mare varietate de formații, de la melodii ușoare ale celor de la "American Football" la melodii hard de la "At the drive in".

| anonima1010 a răspuns (pentru TudoricaRobert):

Doamnee laughing da ce ai gandit de ai scris atata sau e copiat de pe net rolling on the floor smug

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu.

| DeeaDLove12 a răspuns:

Nu din potriva cat mai scurt

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, e de ajuns sa plangi.

| BTWIN a răspuns:

CORECT se scrie fii cu 2 de i

| TudoricaRobert a răspuns:

De aia am castigat?