| creatza_8637 a întrebat:

Parul meu e groaznic.Se ingrasa foarte repede si e f slab si cade f mult. E ondulat si cu asta mai acopar putin problemele dar... ce mi recomandati sa folosesc? un tratament pe care deja l ati testat si a mers.Eu flosesc de cativa ani un tratament de la vichy dar dupa ce nu l mai fac, parul e la fel.Eu vreau ceva definitiv.astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| ancalazar a răspuns:

Si eu am probleme cu parul si am incercat foarte multe tratamente. Vreau sa-ti spun ca unii oameni pur si ismplu au probleme cu parul si nu pot face mare lucru sau uneori e doar o perioada ce tine de pubertate si chestii din astea ...cum este si acneea happy.
Cu toate astea iti pot recomanda un tratament foarte bun si natural. Iti trebuie vitamina A uleioasa si vitamina E uleioasa (ambele se gasesc la farmacii) apoi ai nevoie de ulei de masline(supermarket) si ulei de ricin (la plafar e vreo 3 lei big grin ) si iti mai trebuie balsam pentru par (incearca unul pentru volum) si oua.
Aceste incrediente se vor folosi astfel : o lingura de vit A, o lingura de vit E, o lingura de ulei de masline, o lingura de ulei de ricin, o lingura de balsam si doua galbenusuri(numai galbenusul!). Acestea se amesteca si se intinde pasta rezultata pe toata lungmea parului. Stai cu aceasta masca-tratament pe par 30 de min-o ora (cum ai chef big grin) si apoi te speli pe cap in mod normal clatind foarte foarte bine parul.
E un tratament foarte eficient pentru orice problema a parului si nu e nici scump iar rezultatele se vor vedea pe parul tau inca de la prima spalare. Ai mare grija insa sa nu il folosesti mai des de o data pe saptamana sau o data la doua saptamani pentru ca sunt totusi niste uleiuri pe acolo si risti sa-ti ingrasi parul si mai mult. Succes!

3 răspunsuri:
| vintageheart a răspuns:

Eu recomand firma Petrole Han.Cand am avut matreata aceea groaznica m-a ajutat.Acum iau de ceva vreme pentru caderea parului si oarecum am vazut o imbunatatire.Depinde de tipul de par. Oricum la femei e ceva normal sa le cada parul.

| albinuta_2886 a răspuns:

Http://www.bionatura.ro/images/BN_7_set_par_7.jpg eu il folosesc 1 luna si apoi 1 luna pauza si este foarte bun, cu siguranta mai putin costisitor decat vichy.

| creatza_8637 explică:

Pai si folosesc bionatura o luna pe urma sampon obisnuit si tot asa?