| Adelina004 a întrebat:

Părul meu nu arată prea bine...M-am frizat recent pentru că era foarte lung dar si foarte ars si acum e cam până la umeri si nu stiu ce sa-i mai fac nu imi place cum se asează. Ceva sfaturi despre cum as putea sa il asez sau imagini, video orice despre cum sa il prind puppy dog eyes va rooog fundăăă

9 răspunsuri:
| Sliix a răspuns:

Daca ai putin natural in el, dupa ce faci baie, pe parul ud ai putea sa-ti pui niste spuma si sa strangi parul in pumn pentru a se increti, dupa care il usuci cu difuzorul. Daca nu ai difuzor, te poti apleca cu capul in jos si il usuci strangandu-l in pumn. Sau, daca vrei sa-ti creasca parul cat mai repede si sa se apropie de forma lui initiala, de fiecare data cand te speli pe cap iti faci o masca : 2 lingurite de ulei de ricin ( il gasesti la orice farmacie si nu e mai scump de 3-4 lei ), un galbenus de ou crud, o lingurita de miere ( nu este obligatoriu, dar daca ai poti sa pui ) si un pic de zeama de lamaie. Le amesteci cu o pensula pentru vopsit si aplici pe parul ud, la radacina. Pentru efecte vizibile cat mai rapid, stai cat poti de mult cu ea. Eu imi faceam aceasta masca seara si stateam cu ea pana dimineata. ( Iti pui ceva pe cap de protectie ca sa nu murdaresti patul ). Sper ca ti-am fost de ajutor. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ai câteva sfaturi aici,
http://sanatate.acasa.ro/......-1041.html
Te pup!

| kiduţa18 a răspuns:

Poţi să-ţi întinzi părul sau să ţi-l faci cu ondulatorul, dar ţi-l arzi aşa. Pune-l pe bigudiuri sau fă-ţi codiţe împletite în caz că-ţi stă bine cu părul creţ.

| mirelu a răspuns:

Buna Adelina, parul tau este ondulat sau drept? Ai putea utiliza o spuma speciala care nu incarca firul si il face sa arate bogat si natural. Daca vrei sa discutam pe problema, da-mi un semn.

| Adelina004 explică (pentru mirelu):

Vaiii chiar te rog! Pai parul meu nici eu nu stiu sigur cum e uneori sta ondulat, uneori drept si uneori (de cele mai multe ori) nu stiu sta bufant si in unele parti sta drept iar in altele ondulat. Sper ca ai inteles ceva. puppy dog eyes

| mirelu a răspuns (pentru Adelina004):

Da, am inteles, ca am avut si eu o perioada parul asa, pana cand am descoperit o spuma care il aranjeaza bine si nu il incarca. De unde esti? ca poate iti imprumut spuma mea sa o probezi. Pup

| Adelina004 explică (pentru mirelu):

Cum se numeste spuma?

| mirelu a răspuns (pentru Adelina004):

Spuma volumizatoare Satinique.