| 12344fujbujh a întrebat:

Părul meu nu mai crește demult, ultima data cand m-am tuns a fost acum 5 ani și părul a crescut in ultimii 5 ani deloc cum l-am tuns asa a ramas, bretonul cand mi l-am tuns acum un an, acum e foarte lung, aproape mai lung ca parul (am parul pana la piept) nu inteleg...parul meu mai creste? Tin sa mentionez ca unele fire de par au ajuns din neatentie pe foc...credeti ca e de la asta? Daca da, ce as putea face?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca scalpul nu a avut de suferit de pe urma focului, atunci nu influențează cu nimic. Mergi la un endocrinolog pentru ați face analize hormonale, uneori astfel de probleme sunt de natură medicala.

| Anonimboy17year a răspuns:

Chiar nu cred ca e din cauza ca ai dat ceva par pe foc, stiu ca asa se spune din popor, si mie imi spunea cineva mai in varsta sa pun parul la radacina unu.i copac si sa spun: "cat e de mare copacul asta, asa sa se faca si parul meu", n.am incercat niciodata dar daca esti superstitioasa... n.ai ce pierde