| Liiia7 a întrebat:

Vreau sa imi creasca parul mai repede! Ce ar trebui sa fac? Mentionez ca parul meu creste foarte greu. Ultima data m-am tuns inaintea Craciunului si pana acum a crescut maxim 5 centimetri! Fundita pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iei ulei de ricin 2 sticute, il incalzesti la microunde sa nu fie fierbinte si suportabil la mana-asta inseamna cateva secunde. Tamponezi parul lasand cam 1 cm de la radacina si apoi iti acoperi cu o folie(sau o casa de baie) acoperi cu un batic mai gros si stai asa toata noaptea. Dimineata te speli bine si aplici o masca de par. faci chestia asta 3 luni la rand ( o data pe saptamana).
Te pup!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și cu alimentația cum stai? Consumi suficiente legume și fructe proaspete, lactate, etc?
Dacă nu ai sursă din interior care să stimuleze creșterea, la exterior rezultatul este slab.
Faci o mască din ulei de ricin/ de măsline extravirgin, gălbenuș de ou, miere pe care o aplici pe pielea capului prin masaj și pe lungimea firului d epăr. După 1-2 ore te speli cu un șampon vitaminizant și un balsam.
Massca o aplici o singură dată pe săptămână, te limpezești foarte bine pentru a preîntâmpina îngrășarea, rezultatele apar după 2-4 luni de zile.
Pa, pa.

| Maxim96 a răspuns:

Foloseste sampoanele si produsele de ingrijire organice.Nu exagera cu spalatul pe cap.

| Azurry a răspuns:

Poți folosi ulei de ricin sau de măsline.