Întrebare recomandată | Jojiza a întrebat:

Hei TPU, intrebarea mea este : ce efecte negative pot avea pastilele de slabit? multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Multe...inclusiv palpitatii la inima

| Badgirl117 a răspuns:

Daca ai varsta cuprinsa intre 11-17 ani pastilele pot dauna organismului provocand cancer, dereglari hormonale, si sfatul meu e sa consulti un nutritionist care iti va prescrie o dieta echilibrata pe placul tau si desigur un regim sportiv sau un program sportiv pe masura capacitatii tale!
Si eu am vrut sa slabesc alegand calea nai usoara, sa imi iau pastile sau sa iau diferite prostii de slabit! Nu incerca niciodata sa iti cumperi pastile!
Insa daca ai varsta de 18 ani sau chiar mai mult poti incerca dar cu acordul medicului de familie sau nutritionistului!

| Jojiza explică (pentru Badgirl117):

Am 15 ani, nu sunt grasa... doar ca nu ma simt bine in pielea mea, in 2 ani m-am ingrasat 12 kg. Acum am 1.75 si 65 kg. Nu am rabdare sa incerc diete, programuri sportive.Stiu ca este periculos dar nu stiu ce sa ma fac, cum sa slabesc intr-un timp scurt. Multumesc pentru sfat! :*

| Badgirl117 a răspuns (pentru Jojiza):

Stiu si eu sunt in aceeasi situatie.....am 62 kg. la inaltimea de 1, 74 si desigur vreau sa slabesc intr-un timp scurt! Nu am oftat vreodata la pastile si alte prostii ci m-am inscris intr-o echipa de tir cu arcul! Prin antrenamente si rabdare am slabit 6 kg.Si n-ai pentru ce sa imi multumesti pentru ca asa fac prieteni de pe TPU! Se ajuta la greu!

| laur333 a răspuns:

Lipsa poftei de mancare, greturi, dureri de cap, dureri de stomac etc