| LDDy a întrebat:

Pentru fete * big grin
Va place sa va coafati? De ce?
Ce va place cel mai mult sa faceti pentru ingrijirea voastra personala?

9 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Da,îmi place să mă coafez şi,deşi ştiu că nu este absolut deloc indicat,mă coafez aproape zilnic. Într-o zi am chef de bucle lejere,în altp zi păr drept şi mătăsos, coc lejer, coc xxl (în vârful capului), coadă de cal, diferite împletituri...totul este să nu arăţi plictisitor big grin.
Cel mai mult îmi place să îmi fac manichiura (şi pedichiura) pentru că merg pe principiul că o manichiură elegantă, chic, funky, etc poate scoate o ţinută din anonimat, te poate face să te simţi mai ok în pielea ta într-o zi mai proastă şi îţi poate defini personalitatea.

| LDDy explică (pentru Ramonaaaa):

Super:-D, iti place sa fii coafata sau te faci singura?big grin

| Ramonaaaa a răspuns (pentru LDDy):

Îmi place să fiu şi coafată bineînţeles(de prietene sau de mama pentru că la coafăr necesită mult timp şi e costisitor!) pentru că atunci când sunt grăbită nu îmi iese totul aşa cum aş fi dorit şi mă umplu de nervi laughing.Dar,pe de altă parte, tot eu ştiu cel mai bine ce să fac cu părul meu deci, de cele mai multe ori, mă coafez singură, acasă big grin.

| Ramonaaaa a răspuns (pentru LDDy):

Coafor,scuze * laughing

| LDDy explică (pentru Ramonaaaa):

Foarte bine draga domnisoara happy buna alegere :*

| Ramonaaaa a răspuns (pentru LDDy):

Îţi mulţumesc pentru apreciere :*

| Andreutza184 a răspuns:

Nu imi place sa ma coafez...mi se pare o tampenie.Iti strici firul de par iar intr-o zii, cand o sa uiti sau cand te grabesti sa faci asta va trebuii sa fi mai naturala ca de obicei si atunci se vor observa firele deteriorate.iar oentru ingrijirea personala un dus la doua zile sau chiar zilnic iti curata porii iar pasta de dinti si periuta iti ofera niste dinti albi.

| LDDy explică (pentru Andreutza184):

Sa inteleg ca tu niciodata nu te-ai coafat?

| Andreutza184 a răspuns (pentru LDDy):

Stiu ca o sa sune tampit si o sa inceapa sa rada cineva de mine...dar nu m-am coafat nici-o data pentru ca mi-e imi place asa cum sunt si daca ma prinde un prieten de dimineata nearanjata si eu de obicei sunt coafata o sa se socheze laughingrolling on the floorEu daca e imi prin parulintr-o clama mare si mi-l ridic la spate.