| Andreeas1997 a întrebat:

(pentru fete) laughing
Imi puteti recomanda si mie un fond de ten bun care sa tina destul de ok si sa si acopere la pretul de 30-40 de lei?
Am auzit de cel de la maybelline si loreal. Avon nu prea mi-a placut.
Stiti vreo gama care a fost buna sau ceva? happy

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Inseamna ca pe timpul iernii trebuie sa acorzi o atentie deosebita tenului tau si sa nu folosesti acelasi fond de ten ca pe timpul verii. Hidrateaza-ti tenul zilnic, seara foloseste o crema grasa, iar ca fond de ten in perioada asta trebuie sa optezi pentru unul hidratant. Pentru uz zilnic iti recomand maximum o acoperire medie, unul cu acoperire mare iti incarca pielea degeaba. Daca ai chestiute de acoperit, foloseste un corector cu putere mare de acoperire pe zonele problematice, iar pe deasupra fondul de ten. Si eu am tenul uscat si mi-au placut: rimmel match perfection(cel cu capac albastru), bourjois healthy mix, l'oreal accord parfait si cc cream-ul de la gerovital care mi s-a parut foarte foarte fain pentru pretul pe care il are. Sa nu exagerezi nici cu pudra. Unde apar descuamari poti sa nu folosesti deloc, iar in rest sa incerci o pudra pulbere translucida, pentru ca nu incarca deloc tenul.
Nu uita de exfoliere. Exfoliaza-ti tenul de 2 ori pe saptamana, ca sa elimini celulele care se descuameaza si sa te demachiezi foarte bine. Kisses!

7 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Ce tip de ten ai?happy

| Andreeas1997 explică (pentru anamariarot):

Pai la mine depinde de perioada, de exemplu iarna tenul meu este foarte uscat si dupa ce ma dau cu fond de ten mi se cam "cojeste" fata, iar vara tenul meu este gras.

| anamariarot a răspuns (pentru Andreeas1997):

Inseamna ca pe timpul iernii trebuie sa acorzi o atentie deosebita tenului tau si sa nu folosesti acelasi fond de ten ca pe timpul verii. Hidrateaza-ti tenul zilnic, seara foloseste o crema grasa, iar ca fond de ten in perioada asta trebuie sa optezi pentru unul hidratant. Pentru uz zilnic iti recomand maximum o acoperire medie, unul cu acoperire mare iti incarca pielea degeaba. Daca ai chestiute de acoperit, foloseste un corector cu putere mare de acoperire pe zonele problematice, iar pe deasupra fondul de ten. Si eu am tenul uscat si mi-au placut: rimmel match perfection(cel cu capac albastru), bourjois healthy mix, l'oreal accord parfait si cc cream-ul de la gerovital care mi s-a parut foarte foarte fain pentru pretul pe care il are. Sa nu exagerezi nici cu pudra. Unde apar descuamari poti sa nu folosesti deloc, iar in rest sa incerci o pudra pulbere translucida, pentru ca nu incarca deloc tenul.
Nu uita de exfoliere. Exfoliaza-ti tenul de 2 ori pe saptamana, ca sa elimini celulele care se descuameaza si sa te demachiezi foarte bine. Kisses!

| Miss25JK a răspuns:

Maybelline - affinitone
l`oreal - accord parfait.

eu le-am folosit pe ambele si inca mai folosesc cel de la maybelline.

| Îmiplacesacitesc a răspuns:

Revlon colorstay

| RapBim a răspuns:

Rimmel London e cel mai bun din punctul meu de vedere.

| PeekABoo a răspuns:

Dermacol
Tubul e mic, dar acopera bine, deci te tine mult

| Clara1 a răspuns:

Maybelline NewYork la 44 de lei, poti gasi si la reducere sau la 70 de lei din farmacii care este cel mai bun din cate am folosit, La Roche Posay