| ianians a întrebat:

Pentru o eroare de culoare, a iesit prea inchis fata de culoarea din catalog.
Vopseaua era fara amoniac si anume palette color and gloss..ciocolata fierbinte...
Inainte eram o nuantza deschis cioc deschis auriu.
Am fost la coafor si coafeza mi-a zis sa ast ca culoarea se va duce, sau sa ma vopsesc cu blond peste si mi se va deschide cu cateva trepte. deja mi-am facut trei zile la rand masti cu uleiuri sa mai curga culoarea, da nu prea is sanse sa se duca asa rapid.
ce sa fac?
el e castaniu inchis asa...neuniform...trebuia sa iasa ciocolatiu

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Daca te speli des se va duce culoarea cu timpul dar daca tu acum te vopsesti blond sa stii ca sansele sunt minime sa obtii ceva, pe parul inchis la culoare blondul nu prinde numai la radacina cel ce ti-a crescut intretimp