| bibiicaaa a întrebat:

Poate pare o intrebare mai stupida.dar as vrea si eu niste metode cum sa imi creasca unghiile mai repede.whistling Funda! :*

Răspuns Câştigător
| Renata10 a răspuns:

Uleiul de ricin e cel mai bun, il gasesti la orice farmacie, costa vreo 3 lei.Il aplici pe unghii si il ti vreo 10-15 minute.Pe urma il cureti cu un servetel sau cu ceva.Si daca repeti asta zilnic, vei vedea rezultate intr-o saptamana.Sau chiar mai putin.(iti spun din proprie experienta) sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| DushulRece a răspuns:

La ce intrebari citesc zilnic pe site-ul asta, a ta nu e chiar atat de stupida, dar cred ca raspunsul e pe google.

| Emma112 a răspuns:

Si eu as vrea laughing
De fapt eu as vrea sa nu le mai rod big grin
Problema asta cu crescutul unghiilor nu se rezolva decat cu rabdare smug
Mai stiu ca e bun uleiul de ricin si uleiul de maslinewinking

| bibiicaaa explică (pentru Emma112):

Cu rosul n-am problema.laughing doar ca mi s-a rupt una destul de mult ..si n-ar vrea sa le tai pe toate.:-s Plus ca am banchet saptamana viitoare.blushing Si mai exact cum sa-l folosesc si care-i mai bun?

| Locanonimus a răspuns:

Eu am unghiile foarte tari si imi cresc mari si foarte repede. Nu le dau cu absolut nimic de genul uleiuri si toate prostiile pentru ca nu folosesc la nimic crede-ma secretul este sa iti dai unghiile cu lac de ungii mereu sa nu iti lipseasca niciodata de pe ele sau oja. Mai era un leac babesc cu lamaile si albusul de ou dar nu mai stiu sigur cum era dar stiu ca functioneaza. Ceea ce conteaza este sa nu ti le ti mult sub apa sau sa ti le rozi pentru ca onghiile se inmoaie si se rup. Ungiile unei fete sunt ca o carte de vizita daca unghiile tale sunt ingrijite si frumoase si tu esti ingrijita si frumoasa