| Juvetele07 a întrebat:

Poți îndepărta oja cu spirt?

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Nu recomand.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa se duca pentru ca e inflamabil

| Hammurabi a răspuns:

Nu.
Doar acetonă.

| claudia_stan a răspuns:

Nu merge, am incercat si eu, dar nu mi-a iesit nimic. Nu ai acetona cauta alte solutii pe net, dar nu spirt. Asta clar nu e pentru oja. Acum daca e o oja mai proasta si se ia la prima spalare de maini, s-ar putea sa se duca cu spirt. Insa daca e o oja de o calitate mai buna, nici o sansa.

| mihaelski a răspuns:

Buna,

Nu merge sa folosesti spirt pentru a indeparta oja. Sunt alte solutii daca nu ai acetona. Citisem pe undeva ca poti folosi bicarbonat cu pasta de dinti, vodka, un parfum. Vezi si tu ce ai prin casa si incearca. Dar spirt clar nu.