| DestinyDD a întrebat:

S-a mai confrunta cineva de aici cu caderea parului dupa vopsit?
De anul trecut a inceput sa cada mai rau de cand m-am vopsit bruneta, iar dupa ce s-a dus culoarea tot continua sa cada nu mult dar cade.
PS am parul lung si nu vreau sa bag prea mult foarfeca in el.

2 răspunsuri:
| andru8700 a răspuns:

Da,vopseaua are foarte mult amoniac si din cauza asta iti cade parul,daca nu vrei sa iti mai cada parerea mea este sa te dai cu nuantator, sa te nuantezi, nu iti va mai cadea parul.Nuantatorul nu are amoniac in el.Te va ajuta sa iti pastrezi parul intact.

| RenataAlesya a răspuns:

Nu cred ca este ceva grav. Parul chiar trebuie sa cada, in plus dacal-aivopsit...este normal sa cada mai rau.Mai bine nu iti face griji, in loc sa tai mult din el mai bine dai cate 1 cm in fiecare luna sau mai mult timp succes:X:*