| Lazy a întrebat:

Sa'mi fac epilare pe maini sau nu? Desi parul nu e negru dar e cam des, merita sau nu sa'l epilez(cu ceara).Nu va creste mai mult inapoi? Cine si'a facut o astfel de procedura?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am incercat crema depilatoare. E buna, doar ca nu te tine cine stie cat si mie mi s-a parut ca parul a crescut mai des (parerea meabig grin).
Acum, ma epilez pe maini cu epilatorul (care smulge firele de par, nu le arde precum crema), creste mai greu si nu atat de des. Si ceara e foarte buna. Intr-adevar, e dureros, dar baba sufera la frumusetelaughing big grin
In orice caz, sa nu te faci cu bigul big grin

bafta!

3 răspunsuri:
| Șâret a răspuns:

Mai ales dacă-l epilezi cu ceară, nu, nu o să crească în niciun caz mai des.Pe mâini, mă epilez cu cremă cam o dată pe lună și e totul ok. Dacă te epilezi cu ceară, o să țină și mai mult, nu știu exact ce perioadă dar nu cred că vei regreta, nu vei avea de ce.

| adela234 a răspuns:

Crema depilatoare big grin

| bibitzuka a răspuns:

Eu m-am epilat cu epilatorul.Nu mi s-a intamplat nimic, dar dupa ce te epilezi, da-te cu crema.Astfel,mana va fi mai stralucitoare si mai sanatoasa