| Andmanny a întrebat:

Sal TPU, ma adresez in special la fete) ce masti pentru fata stiti curative/naturale, pentru a curata fata in general, poate chiar sa scap si de niste cosuri. eu sunt mai alb la piele si mai demult inainte de a-mi iesi cosuri pielea era curata si asa gingasa DD, stiu ca odata cu timpu o sa treaca, dar poate cineva a incercat si l-a ajutat?! mersi :*

Răspuns Câştigător
| daiana a răspuns:

Pai folosesc masca cu argila sau masca facuta dupa o reteta naturista:
-pui miere
-scortisoara
amesteci si aplici in locurile cu cosuri.
e foarte buna, pot sa spun ca are efect.
ti-o recomand! :*

3 răspunsuri:
| Anonima307 a răspuns:

Bate galbenusul de la un ou si stai cu masca pe fata 20 de minwinking incearca si nu o sa-ti para rau! dupa o saptamana de tratament nu o sa mai ai nimic pe fatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea incerca masca de argila(se gasesc la farmacii pliculete cu pudra de argila care se amesteca cu apa si se aplica pe fata si se lasa sa actioneze 20 minute, dupa care indeparteaza argila cu apa caduta), zeama de aloe vera(se aplica zeama pe fata si se lasa sa actioneze 10-15 minute)sau masca cu castravete si miere(Decojesti un castravete si-l dai pe razatoare.Il poti amesteca cu putina miere petru ca masca sa se lipeasca mai bine.Lasa masca sa actioneze in jur de 20 minute). Dupa ce indepartezi masca, spala-te pe fata cu un gel de dus sau sapun(de preferat dove). Acestea vor curata fata, iar daca nu ai un ten pretentios te pot ajuta sa scapi si de cosuri.

| OanaBrunette a răspuns:

Eu folosesc masca asa si m-a ajutat. O data pe saptamana(daca se poate in aceiasi zi) iti faci o masca dintr-un galbenus de ou si ulei de masline si pui compozitia pe fata timp de 30 min.(bineinteles dupa ce ti-ai curatat tenul).