| anonim_4396 a întrebat:

Sall all.am o intrebare cum as putea slabi niste kg.3-4 kg ma puteti ajuta? pls pls ar fi frumos din partea voastra pls pls pls ajutati`ma

Răspuns Câştigător
| Nemuritoru a răspuns:

Salut! Si eu am avut niste probleme cu `` kilogramele ``. In primul rand nu consuma : paine si paste, dulciuri, prajeli. Poti consuma paine integrala (2-3 felii) pe zi. Urmeaza aceasta dieta sickMic dejun : lapte cu cereale, 1 ou, 1 rosie, putina branza
- Pranz: 1 supa usoara, 1 pulpa de pui dezosata la gratar si o salata verde
- Cina: consuma multe lichide
Nu mananca nimic dupa ora 18
fundita?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă înveți să mănânci și să faci mișcare fizică zilnică care să ardă caloriile vei ajunge la greutate dorită și să și o păstrezi pentru mult timp.
http://calorii.oneden.com/
Baftă!
Pa, pa.

| FadetoBlack a răspuns:

Buna! pai in primul rand depinde si de orgaanism si de arderi. dar fa sport si eventual nu mai manca dupa oa 18... si nu manca dulciuri si din astea happy
bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O alimentatie cat mai echilibrata,combinata cu un program regulat de exercitii fizice,aceasta este cheia succesului. Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chipsurile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,seminte,alune,migdale, fistic, sau paine.De asemenea, evita pe cat posibil prajelile(contin foarte multe kcal datorita uleiului).In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea in jur de 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin.Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.30 de minute(chiar si putin mai mult daca consideri ca e nevoie)de alergare/zi,cu viteza medie, te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uuu umbli la sentiment. Bea multa apa, citisem intr-o revista de moda ca apa te ajuta sa slabesti.

| andrey2012 a răspuns:

Stai mai putin la calculator si fa miscare mai multa!

| eooAlexandra a răspuns (pentru andrey2012):

Nu ma pot dezlipi de calculator big grinDD

| TheSecretGirl a răspuns:

Iti dau un mic sfat. Poti manca orice dar trebuie sa ai o activitate mintala crescuta. Eu, cu statutul de olimpica nu am mai pus kg pe mine de 3 ani si mananc foarte mult dar am si multe teme. Succes! P.S.: Funda te rog!

| MeGustaaaaa a răspuns (pentru TheSecretGirl):

Bun sfat! Dar, hai sa-ti dau eu unul in legatura cu altceva.Cu funditele.Deci, cum adica "funda te rog!"? E obligata sa-ti dea tie funda? Spune si tu asa "Funda?", nu un ordin ca poate nu a fost de ajutor raspunsul tau.Asa, doar de mica observatie.Scuze daca am spus ceva ce nu ti-a convenit, dar asta e parerea mea.Succes pentru orice, nu stiu de ce am spus succes, da` succes!big grin

| TheSecretGirl a răspuns (pentru MeGustaaaaa):

Nu conteaza.

| Joker200 a răspuns:

Comanda Alcachofa DeLaon...tot arata la teleshoping pe tv pe kanal D dupa emisiunea " te vreau langa mine" si cica arata la teleshoping cu Alcachofa ca poti slabi vreo 20-15 kg in doar 15 zile dar nu stiu daca e adevarat

| Cristina_Militaru_1997 a răspuns:

Sa nu mai mananci paine cam delochappy