| Sol27 a întrebat:

Sall:*!

am si eu o intrebare

parul meu e oarecum intins dar am si putin natural deoarece la varfuri mai am cateva tentative de bucle ca sa zic asa

imi place foarte mult sa il fac ondulat si as vrea sa stiu metode simple prin care as putea sa il ondulez in afara de mersul la coafor care implica timp si bani.
dau fundita pentru cea mai >bunabig grin<
pupa:*!

5 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Eu cand e inca semi uscat mi-l prind cu un cleste si il rasucesc. Dupa ce se ususca si te desprinzi ai tot parul ondulat dupa forma cum l-ai invartit si l-ai prins. Apoi ca sa reziste mai bine, te dai cu un pic de fixativ si gata

| Nicoleta a răspuns:

Atunci cand te impletesti, nu obtii bucle

| AddaXD a răspuns:

- foloseste bigudiuri
-fa-ti codite impletite dupa ce te speli pe cap si dormi cu ele

eu de exemplu ma joc cu parul, il tot rasucesc si dupa ce il las mi se face ondulat, stiu si prietenele mele.

sau poti incerca sa ceri sfauri la coafor

| SentimenteColorate a răspuns:

Pei fale cum crezi ca iti sta mai bine te pup succes

| dragutzyka29 a răspuns:

Pai poti sa-l pui pe bigudiuri si sa-l stropesti cu apa si sare de mare sau sa-ti faci cocuri sau codite impletite.la mine merge