| Addy666 a întrebat:

Am parul cret (baiat) si problema e ca nu-mi place sa am parul cret sad Cum pot sa-l indrept FARA PLACA DE PAR? Sau, exista vreo modalitate? De obicei ma spal des pe cap, ma usuc si il modelez cu peria dar... cam la fel sta... Dau funda!

9 răspunsuri:
| ELY098723456778990 a răspuns:

Poti sa te tunzi scurt sau cred ca merge si daca il filezi. happy

| Exedron a răspuns:

Este un singur mod de a avea parul drept fara placa de par sau fara alte prostii, faci tratament cu keratina, singurul dezavantaj este pretul acestui tratament, depinde de cat de mare ai parul si cata keratina trebuie pentru a-l indrepta in totalitate, pretul variaza, ar fi bine sa faci o intrebare la un salon de cosmetica. Sper ca ti-am fost de folos.

| MariaMary122333 a răspuns (pentru Exedron):

Cu keratina? Tu iti dai seama ce efecte devastatoare are pe par? Adica de exemplu, oare de ce in vopselele de par pentru femei nu se pune keratina? Pai..., logic, ca sa nu le distruga parul.
Baiatule, sta cuminte, sa nu care cumva sa te faci cu keratina, ca iti arzi parul, ti-l faci praf pe scurt.
Nu poti face nimic, asa esti tu, sincer esti foarte norocos sa ai parul cret fiind baiat, nu iti dai seama cat de popular e, mai ales la baieti.

| xereth a răspuns (pentru MariaMary122333):

Scuze ca intervin.Dar keratina are un efect bun in cantitati necesare si n-am auzit sa deterioreaza parul.Dar daca ai auzit si sigur te-ai informat corect, atunci imi cer scuze pentru interventie, iar pentru parul cret, ai dreptate baietii cu parul cret sunt "rari" si draguti.

| MariaMary122333 a răspuns (pentru xereth):

Bine. Intreb si eu ceva acum, daca tot suntem la subiectul parului, asa, deci am auzit de ceva ''leac'' sau o metoda babeasca. Cica daca te speli cu bere pe cap ti se va decolora parul, adevarat? Adica am par inchis il vreau mai deschis, dar sincer n-as vrea blond, dar concluzia?

| MariaMary122333 a răspuns (pentru xereth):

Chiar ma bucur ca ai intervenit.

| xereth a răspuns (pentru MariaMary122333):

Nu functioneaza, dar poti incerca sa storci o lamaie si sa o intinzi pe par sa o lasi sa se usuce si dupa sa te speli.Trebuie sa incerci de mai multe ori, nu cred ca va iesi din prima.Pentru un efect mai rapid ai putea folosi o data lamaie (cand te speli), o data ceai de musetel(la fel il lasi sa se usuce si dupa te speli) si faci la fel in continuare.Succes! Scuze daca am facut greseli gramaticale, ma grabesc putin.Dac nu intelegi faza cu lamaia, te rog sa intri pe : http://www.tpu.ro/......mi-puteti/ si sa cauti raspunsul meu acolo, e tot ce trebuie sa stii.

| MariaMary122333 a răspuns (pentru xereth):

Bine, Multumesc!

| Gabriela_Julia_1996 a răspuns:

Incearca cu balsam.Cand ai parul ud te dai lu balsam si il indrepti, stai 5 min. si apoi te clatesti. La mine a mers.