| dianalalala a întrebat:

Saluare big grin! As vrea sa ma vopsesc roscata dar sunt sigura de nuante... am parul saten inchis ondulat, ochii mici si negrii si pielea alba. Ce credeti ca ar merge happy? Ms mult dau funda la cel mai bun raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Roscatul se asociaza perfect cu pielea alba. Conteaza insa si culoarea sprancenelor. Daca le ai negre, nu vor arata prea bine, vor trebui deschise la culoare [deci decolorate] si nu iti recomand. In ceea ce priveste nuantele, cel mai potrivit ar fi un rosu fie aprins fie rosu pur [deci nu spre violet, nu spre alta culoare].

7 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Salut. Parerea mea e sa nu incerci roscat sau mov, ca o sa scapi cu greu de vopsea si de reflexii de roscat, poate doar daca ti-l decolorezi sau ti-l faci brunet, ceea ce ar insemna sa te vopsesti incontinuu ca sa-ti mentii culoarea. Poti sa incerci un saten auriu-castaniu-ciocolatiu, zic ca ti-ar sta mult mai bine mai ales daca ai parul natural saten. Poti sa incerci de la Casting Creme Gloss, sunt fara amoniac, sau de la Syoss - http://3.bp.blogspot.com/....../syoss.jpg cea din mijloc, cu asta m-am vopsit si eu si nu iese la spalat, e bunicica. Tu hotarasti, bafta!

| sinziana1 a răspuns:

Eu te sfatiuesc sa incerci cu un nuantator mai intai [ e o vopsea care se duce dupa cateva spalari ] si daca ti se potriveste iti poti vopsi parul oricum. Sper ca ti-am fost de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa te orientezi in functie de culoarea naturala a parului, pentru a nu realiza un contrast prea mare si/sau nepotrivit.De asemenea, evita culorile prea indraznete si mergi pe nuantele naturale. O alegere buna in cazul de fata ar fi o nuanta de roscat mediu, ceva in gen: http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:0, i:63.

| Roxin a răspuns:

Eu zic ca daca ai par ondulat te plac(am o slabiciune pentru fetele cu parul ondulat)laughingContrastul ar fi frumos. Poti face o incercare. O seara linistita!

| dianalalala explică:

Ce leagatura au sanii cu culoarea parului laughing?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru dianalalala):

O fi obsedat băiatul de aceea te întreabă.

| xCristianx a răspuns:

Sanii cum ii ai?