| anonim_4396 a întrebat:

Salut! A facut cineva tratament cu laser pentru acnee? De aproape 2 ani ma tot dau cu creme si nu au niciun efect, tin sa mentionez ca am tot schimbat ce creme folosesc(alte branduri), am fost si la dermatolog sa mi recomande creme si ceva tratament special dar niciun rezultat. Ajuta cu mult aceast tratament cu laser? Pot sa imi mai apara dupa? Multumesc.

6 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Bună! Ai luat niște suplimente cu zinc? Dar niște loțiuni de spălare și curățare tot cu zinc? Sunt cabinete specializate care îți scot coșurile și tratează corespunzător locurile. Poți încerca și laser-ul însă ai grijă la ce mănânci: fără cafea, ciocolată cu multă cacao, semințe de floarea soarelui, chestii picante, Coca-Cola, fast-food-uri etc. Astea sunt adesea cele care pun probleme. Numai bine!

| sammie a răspuns:

Nu mai mânca atâtea alimente nesănătoase și nu o să-ți mai apară. Cine știe cât nenorociri se pot întâmpla? Fii chill!

| anonim_4396 explică (pentru sammie):

Merci, problema este ca am incetat sa mananc nesanatos de mai bine de cateva luni si situatia pare la fel, chiar daca inca continui sa ma dau cu creme dimineata si seara. Am sa merg la alt dermatolog si am sa vad ce imi spune

| sammie a răspuns:

Și dacă e safe nu trebuie să ai încredere în tot. Tu faci ce vrei noi doar ne spunem părerile.

| Sekim a răspuns:

Esti sigur/a ca ai folosit cremele necesare? Care este ingredientul activ in acele creme si in ce concentratie? Ai avut o rutina corespunzatoare pentru a iti ingriji fata?
Ca raspuns la intrebarea ta, da, ajuta tratamentul cu laser.

| mariabalas777 a răspuns:

Buna, eu am avut probleme super mari cu acneea, in urma carora am ramas cu cicatrici, si am incercat dermapen, din cate stiu laserul este mai dureros si mai scump, dar dupa aproximativ 4 sedinte cu dermapen (facute lunar) am observat imbunatatiri, poti incerca si cu laserul, desi nu pot sa iti spun nimic despre procedura ca nu am incercat-o, procedura aceea vampir (nu sunt sigura daca asa se numeste, e vorba de procedura aia unde ti se injecteaza propriul sange in fata) a avut o o prietena si a spus ca e super eficienta si aia pentru acnee, sper ca te am ajutat