| alice_8317 a întrebat:

Salut.Acum ceva timp mi-a aparut o omflatura pe una din glandele bartholin de curand am cautat pe net si am inteles ca este un chist bartholin dar este foarte mic.nedureros si imi este teama sa ma duc la ginecolog? a mai avut cineva asa ceva? stiti vreun tratament? astespt raspunsuri va rog

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Tot ceea ce este legat de sanatate este mai mult decat foarte important si are leac doar la nivel individual. pot fi foarte multe cauza pentru care ti-a aparut acel nodul, cauze care tin doar de tine. sper ca sanatatea si viata noastra e mult mai importanta decat un telefon sau un calculator care pot fi reparate si cu sfaturi de pe net. deci mergi la doctor, chiar daca ginecologul poate parea ceva ingrozitor, poti ajunge la chestii mult mai ingrozitoare daca nu tratezi din timp. sanatate multa, ai grija de tine si mergi la medic!