| Nikolaus a întrebat:

Am cateva întrebări. Cand se poarta camasa neagra? Cu ce se asorteaza? Eu, cel puțin, cand zic camasa neagra toti ceilalți zic:înmormântare. Pot purta o camasa neagra cu un sacou albastru deschis? Serios acum. Primul lucru care vine in minte oamenilor cand zic de exemplu:pai am sa port niste Jeansi albastri, pantofi maro, sacoul curcubeu(toate culorile), cravata galbena si camasa NEAGRA este INMORMANTARE. Degeaba am zis eu ca port sacou curcubeu ca daca e camasa neagra e clar. De ce? Pot purta camasa la sacou albastru deschis? E un contrast foarte bun si mie îmi place. Dar camasa gri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poarta oricand ai chef. Stiu ca e asociata cu doliul, dar daca tie iti place nu ai de ce sa nu o porti. Si eu cand ma duceam in camsa neagra la scoala ma intrebau colegii sau chiar diriga daca tin doliu, dar le ziceam ca nu si gata. Eu cand imi luam camasa neagra, imi luam fie papion alb si pantaloni albastrii sau negrii, fie papion rosu si bretele rosii si aceeasi pantaloni.
Cat despre inrebarea cu sacolul, da, cred ca s-ar potrivi.

3 răspunsuri:
| Happyjump a răspuns:

Cu jeanși albaștrii si un papion rosu

| Dolyta a răspuns:

Eu una nu asociez camasa neagra cu doliul. mie chiar imi place, si cred ca se potriveste cu sacoul de care zici.

| Furtuna_Tatiana_1998 a răspuns:

Poti purta camasa neagra oriunde, cu Jeansi albastri se arsoteaza perfect