| rvdogaru a întrebat:

Salut,am o cicatrice la ochi (langa ochi), mai exact in coltul ochiului..stiti daca cumva se poate coase? happy este destul de mica, dar vizibila..si daca stiti daca as putea face singur chestia asta.dar nu stiu cum..nici nu cred ca-i indicat..nu vreau sa ma duc la spital sa ma coasa pentru ca eu cred ca o nu o sa ma bage in seama la o astfel de cicatrice..decat daca ii platesc happy.
Si mai am o intrebare: la ambele maini am 2 cicatrici, fiecare cu diametrul intre 2-3 si 3-4 cm. vreau sa mai mentionez ca sunt roz, adica nu sunt gen: te-ai julit in genunchi, iti apare o pojghita si iti trece..la mine nu s-a intamplat asta nici la ochi, nici la maini.ce as putea face ca nu imi place sa merg de exemplu vara si sa mi se vada cicatricile..ma gandeam prin absurd sa merg undeva la spital sa cer sa le taie si sa le coasa la loc rolling on the floor.ce parere aveti? happy stiu ca pot trai cu ele, dar ma jeneaza.

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

"Este destul de mica". Cu asta ai spus asta.
O sa scapi repede de asta... si asta pentru ca : 1- desi e o cicatrice mica, este la ochii. iar aceasta zona este cea mai sensibila. Deci pentru nimic sa nu incerci sa scapi!
2- la maini? o sa se uite cineva in dosul palmii sau unde ai cicatriciile?
Mai, alti sunt taiati pe fata, arsi si inca au urma, ei ce sa mai zica?
Poti trai cu ele, sunt vizibile insa... cine te accepta, te accepta asa cum esti! Oricum slabe sanse sa scapi de ele.
Insist sa te lasi asa cum esti...

Take care, nu-ti mai face complexe.

| rvdogaru explică (pentru h3r):

Cea de la ochi o am de un an si tot nu am scapat.e cam adanca deoarece m-am lovit de coltul bancii destul de tare.

| h3r a răspuns (pentru rvdogaru):

Imi pare rau sa aud asta.
Ar trebui sa ai mai multa grija de tine.
Accepta-te asa cum esti si o vor face si altii!

Take care!

3 răspunsuri:
| RoxanaStan00 a răspuns:

Ar trebuie sa cauti un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. Eu am avut cateva cicatrici si pe mine m-a ajutat acest gel recomandat de medic sa se vindece.