| DisneyGirl a întrebat:

Am parul negru, lung, nu l-am vopsit niciodată. De pe la jumătate e șaten cu tente roșcate. Se observa diferența de nuanțe când e prins în coc. Mai sunt fete cu aceeași "problema" ca și mine? Din ce cauza se decoloreaza?

6 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Și eu pățesc așa. Probabil se decoloreaza de la soare

| Frank51 a răspuns:

Prezent! Am varfurile saten pe par negru, si sunt baiat.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, eu sunt șatenă deschis și mi se decolorează de la soare, îmi apar șuvițe blonde. Pot fi și alte cauze. E deteriorat? Și sigur ai parul negru și nu un șaten închis?

| DisneyGirl explică (pentru supadeceapa):

Da. Nu un negru de ăla intens, dar e negru.

| Iote a răspuns:

Se poate decolora de la soare, de la sampoane, de la apa cu clor sau apa sarata a marii, din multe motive.
Dar multe fete il decoloreaza sau vopsesc, doar ca sa aiba mai multe nuante in par.

Răspuns utilizator avertizat