| mihaela_7915 a întrebat:

Salut.am si eu o ...problema.nu reusesc sa ma bronzez ce ma sfatuiti? daca stau mlt la soare mi se roseste pielea. c sa fac. un autobronzant ceva? care e mai bun. ce imi recomandati? mersi

Răspuns Câştigător
| arrriadna a răspuns:

Salut. s-ar putea sa nu fie cel mai competent raspuns pe care il vei primi, dar am pornit de la a simti cum ma arde soarele desi eram sub un "cort de cearceaf" (nu iti spun cate povesti cu arsa -de-soare- iaurt.). Pe mine m-a "rezolvat" un amestec pus intr-o sticluta cu care mergeam la strand sau cu care ma dadeam inainte sa plec de acasa: ulei de masline (si cel mai ordinar e ok) in proportie de 3 sferturi si un sfert apa. Si dupa stat la soare musai dus fierbinte si acelasi amestec sau ulei de masline simplu in loc de lotiune hidratanta. Dupa 2 ani de "asa ceva" nu am mai avut nevoie de nimic, pentru ca pielea mea "alba ca branza" si-a schimbat ceva. Nu stiu cum, dar am inceput sa ma bronzez si eu un pic, pur si simplu (nici nu mai speram, crede-ma). Faza asta am invatat-o de la o prietena cu aceeasi problema, si care invatase si ea de la o alta, and so on.

5 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Am aflat un truc: inainte sa te dai cu autobronzat, da-ti pe piele cu ulei de masline! Intra in piele, nu miroase si nu pateaza! Dupa cateva minute, foloseste autobronzantul! Se va aplica perfect, fara pete si dungi! Crede-ma, eu asa procedez si e incredibil!

| andreea_2538 a răspuns:

Pai eu am autobronzant d la AVONhappy
bun, dar ai grija sa nu te dai cu mult ca apar pete si intinde-te binehappy
Succeslove struck!

| GdX a răspuns:

Da normal ca se inroseste pielea, iar apoi dupa 2 zile apare bronzul. Dar trebuie sa stai mai mult timp nu 2 ore dimineata ca te inrosesti si seara esti ca dimineata pana sa stai la soare. Sau daca vrei stai o ora de la 1 la 2 dupa masa si sa vezi dupa aia. Pui la rotisor.

| mihaela_7915 explică:

Deci... ulei de masline? am inceput sa folosesc d 2 zile. dar tot m-am rosit un pic p spate...