| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi cumpăr un parfum mai scump, si nu stiu de la ce firma. Am vazut trussardi homo, hugo boss the scent, paco rabanne 1 milion, si niste parfumuri de la ck insa nu ma pot decide.
Vreau sa persiste cat mai mult posibil. Daca aveti sfaturi si ma puteti ajuta as fi recunoscător! Multumesc!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Paco rabanne 1 milion
e super cool

| xerxes1 a răspuns:

Ala cu homo suna bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Peristenta unui parfum este influentata de pH-ul si de tipul tau de piele - daca este uscata o sa persiste mai mult. Un parfum poate sa aiba un miros diferit de la o persoana la alta din cauza pH-ului. Parfumul meu preferat il uram cand il simteam la alte persoane ( si inca nu suport sa-l simt pe anumite persoane :)) ), pana l-am incercat pe mine si avea alt miros. Mergi intr-o parfumerie si incearca parfumurile mai intai pe hartiile destinate testarii, iar ce iti place aplica pe piele. Poti sa aplici maxim 4 parfumuri pe piele ( pe incheieturi si pe partea opusa cotului ), vezi ce iti place si ce persista cel mai bine pe tine. Daca esti indecis poti sa mai te duci sa testezi alte parfumuri pana gasesti ceva care sa ti se potriveasca, sa simti ca te reprezinta si ca iti schimba starea de spirit atunci cand il porti. Daca n-ai posibilitatea de a merge intr-o parfumerie uita-te pe www.fragrantica.ro, vezi daca te atrag notele parfumurilor respective, citeste parerile altor persoane despre acel parfum, comanda ce te atrage dar cumpara si mostre ale parfumurilor care crezi ca ti-ar placea. Dintre parfumurile mentionate mie imi place 1 million ( varianta pentru barbati ). Sper ca te-am ajutat. :))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Karl Lagerfeld - Private Klub & Paradise Bay.

| ShamelessQboy a răspuns:

La parfumuri doar nasucul tau te poate ajuta, fiecare are alt gust, asa ca alege ce iti place ia testere fa probă.

| valentinatvd a răspuns:

Pacco rabane pure xs e frumos sau armani uomo intense, milion deja e prea comun, sincer.