| fetita97 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu daca este in regula sa ma duc la scoala, cu sandale cu platforma de 10 cm, am 13 ani fara 2 luni, si 1.75.

22 răspunsuri:
| madalinutza a răspuns:

Buna.
la 12 ani ai asa mult la inaltime?
si vrei sa-ti iei si sandale de 10 cm?
nu stiu daca o sa meargahee hee
si in plus la scoala elevele nu prea merg cu tocurihee hee
dar fiecare face cum vrea si cum se simte binehee hee
succes

| MoonShadowxB a răspuns:

Te duci la scoala, nu la discoteca.
In plus, nu e bine sa porti tocuri de la o varsta frageda, se deformeaza coloana si mai tarziu o sa ai probleme.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

O sa atragi atentia si nu in sensul bun. La 1. 75 n-ai nevoie de asa ceva, mai ales ca ai 12 ani. Nu stiu cum ti-ai format gusturile, dar nu pari a fi pe drumul cel bun. Mai bine iesi in evidenta prin naturalete.

| JustMe a răspuns:

Sincer, nu prea ein regula. Nici 13 ani nu ai si vrei sa porti la scoala platforme de 10 cm, si mai ai si 1, 75. Aveam o colega care a purtat asa la varsta ta, bine ea avea 1, 55 dar oricum faci ce vrei.

| Tabii. a răspuns:

Tu faci misto de noi?:o
Cum naiba sa te duci la 13 ani cu platforma de 10 cm la SCOALA?! Iti dai seama ca o sa fi in centrul atentiei si nu in sensul bun.
Tocuri de 10 cm poti purta la o nunta sau sarbatori de genu', dar in nici un caz la scoala.

:O

| Victoria a răspuns:

Nu. E exagerat pentru varsta si pentru inaltimea ta si nu e prea decent sa porti tocuri asa inalte la scoala.

| lavynika a răspuns:

Da este in regula.Si stai linistita ca eu port tocuri de mica, la fel si mama mea si niciuna nu avem niciun fel de probleme cu coloana.Sincer nu cred ca vei atrage atentia in sensu rau daca sti sa mergi.Bafta

| Byencutzz a răspuns:

E f bine draga nu vrei sa-ti bagi si o geanta rosie sa fi in top? vay de noirolling on the floor nu ma mai surprind intrebarile astea prostesti stau si ma inchin la ele. totusi succes la alegerea pantofilor de 20 de cm tocullaughing)

| Libelle a răspuns:

1, 75. oaw
eu am de-abia 1, 67batting eyelashes
si mai porta sandale platforma ma fac de 1, 75 dar totusi la inaltimea si varsta ta.nu e indicat-se strica piciorul.

adica peste ani o sa te doar pentru ca nu le-ai lasat sa reasca si sa se dezvolte de le sine, or sa se deformeze si nu o sa ai picioare frumoase, si nu prea o sa mai poti purta tocuri.
ai toata viat la dispozitie lasa-le naibii.
vrei sa fii barza prin clasa sa se uite aia la tine ca la pasarila?
esti ff bine asa.

| Iuliaana a răspuns:

10 cm? cred ca este cam prea mult, si oricum de ce ai avea nevoie? ai 1. 75, nu iti trebuiesc sandale cu platforma; bine daca nu, atunci incearca niste sandalute cu tocul de 3-4 cm.winking

| Ğίααα a răspuns:

1, 75 la 13 ani :O:O:O?

si mai vrei si patforma de 10 cm?:O:O:O

daca vrei sa le scuipi semninte`n cap la profi. e in regulawinking

| fetita97 explică:

IdiotSmile:nu ma duc la agatat,happy ce e aici asa rau? chiar nu inteleg, si puteai si fara sa ma injuri ok? ca nu ai niciun drept...

| fetita97 explică:

Ce e aici asa grav?oh go on

| fetita97 explică:

Stiti... aveti dreptate.azi am fost la o zi de nastere cu sandale cu platforma de 10 cm, ce incomod a fost...nu mai vreau laughing

| fetita97 explică:

Inpuscate

| MaRia_1799 a răspuns:

Daca esti supla da! Ai putea sa iti iei si o geanta mai mare(sa se potriveasca cu stilul tau vestimentar)! si eu la 12 ani aveam aproape 1. 80

| ThEpOrtRaIT a răspuns:

N ai nevoie de tocuri la 1.75.si in primul rand ai doar 13 ani

| gabygaby a răspuns:

Sa stii ca profesoara mea de istorie le zice mereu fetelor sa vina in sandale cu toc pentru ca fac picioarele frumoase am cautat pe net si sa stii ca asa e dar nu e bine sa le porti in fiecare zi ca faci varice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

straight face Daca vei sa ai probleme cu coloana mai tarziu, da, le poti purta, si daca nu vrei sa ai probleme cu coloana mai tarziu, mai exact [cocoasa], stai tot la adidasi, balerini, sandalute, fara toc inalt si mai ales atat de exagerat.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetita, tu gandesti? Parintii tai te lasa sa mergi asa la scoala? Daca da, atunci nu ma mai mira nimic.

| Absinthe a răspuns:

Esti tampita fatooo!laughingstraight face
1, 75 la nici 13 ani si platforme de 10 cm.Pai ce pana mea tu te duci sa la scoala sa agati sau sa inveti?raised eyebrows

| eutssa a răspuns:

Nu cred ca e bine
...:-s