| MJ4everkingofpop a întrebat:

Cum as putea sa slabesc la solduri? Am soldurile destul de mari chiar daca eu sunt slaba si ma cam deranjeaza acest lucru...Sunt exercitii speciale pentru solduri sau alte chestii?

Răspuns Câştigător
| cristinel98 a răspuns:

Ca să scapi de kilogramele in plus de pe solduri menţine masa asta:*:* Mic-dejun pentru luni, miercuri, vineri
si duminica: cafea (cu zaharina) sau ceai (cu zaharina) + un fruct. Fructul se mananca inainte sau dupa cafea cu 30
de minute Mic-dejun pentru marti, joi, sambata:
cafea sau ceai + doua rosii + unul sau
doua oua fierte tari Luni
Pranz: doua rosii, 100g orez fiert. Nu
adaugati unt sau ulei, puteti sa folositi
putina sare si mirodenii.
Cina:salata de legume cu putin ulei si sare. Adaugati zeama de lamaie din
belsug.Un ceai de tei neindulcit si
caldut dupa 20 de minute. Marti
Pranz: salata de sezon:ardei gras, rosii
si salata verde+100 gr paste integrale
fierte, fara adaos de grasimi: unt sau ulei.
Cina: 200g morcovi, spanac si dovlecei
fierti si 200g pui la gratar Miercuri
Pranz: peste la gratar sau fiert+200 gr
de salata verde cu zeama de lamaie
Cina: salata de fructe - nu adaugati zahar sau frisca Joi
Pranz: o portie supa de ceapa, praz si
telina; 150g friptura vita/pui/peste la
gratar
Cina: 150 g iaurt + 200g mamaliga Vineri
Pranz: telina fiarta+piept de pui+150
gr rosii
Cina: supa de varza fara ulei, cu foarte
putina sare. Sambata
Pranz: salata de cruditati:morcov si
telina+ salata verde, cu otet de
mere, lamaie, 20 gr nuci+100 gr piept
de pui fiert.
Cina: un iaurt mare degresat Duminica
Pranz: supa de legume, fara adaos de
ulei + gratar din carne de pui/peste/
vita
Cina: o inghetata... Sper că te-am ajutat... Fundă?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai osul bazinului lat, nu ai ce face. Tonifici masa musculară prin exerciții fizice.
Pa, pa.

| VivianKorea a răspuns:

Trebuie sa faci exercitii cu cercul Hulahoop daca vrei sa slabesti la solduri...

| Latinmoon a răspuns:

Genoflexiuni si mult alergat.
Good luck!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soldurile mari pot fi nu din cauza grasimii, ci din cauza structurii oaselor. Mai ales ca ai spus ca esti slaba, dar ai soldurile mari. In privinta asta, nu ai ce face, pentru ca asa e constitutia corpului tau.
Daca totusi e vorba de putina grasime, poti cauta pe net exercitii speciale pentru solduri (gasesti pe google, nu trebuie sa astepti ca altii sa la enumere aici) sau poti merge la o sala si intrebi antrenorul de acolo.

| 1Inspiratia2a a răspuns:

Eu nu știu dacă sunt exerciții sau chesti de genu ăsta, dar mai bine nu te mai gândi la asta. Dacă ești slabă cu șolduri e chiar foarte frumos, trebuie să te mândrești happy Du-te la Next top model laughing Hai te pup pa!:*