| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cum pot scapa de cercurile negre din jurul ochiului? Gasesc ceva la Farmacie sau la magazine cu diferite creme?

2 răspunsuri:
| TatianaIstrate a răspuns:

Poti incerca cu o crema de ochi cu cafeina cum este aceasta -- https://nncosmetics.ro/......si-cafeina Pana pe 15 iulie ai si reducere la ea de 30% din pretul afisat pe site. Sper sa-ti placa si sa dea rezultate

| LalescuMaria2000 a răspuns:

Buna! Si eu ma confrunt cu aceeasi problema.Am cercuri negre in jurul ochilor insa din nefericire ale mele sunt genetice):,deci nu pot scapa de ele,doar ascunzandu-le dupa fond de ten.
Cauzele aparitiei sunt multiple:oboseala,stres,genetice,varsta,expunere la soare,alergii sau fumatul.
Ti-as recomanda sa incerci prima data cu remedii naturiste:bucati de cartofi dulci puse pe cearcane,feli de castravete,feli de mere sau pliculete de ceai verde fierte.
Daca nu merge incearca sa-ti schimbi putin stilul de viata:bea apa,mancanca fructe si legume)iti recomand legumele verzi) ajuta chiar si masajul(mare grija, trebuie sa fi atenta ca sa nu faci riduri, usor cu miscari delicate si maini curate).
Poti incerca si cu creme si masti speciale pentru cearcane, se gasesc la farmacie dar si pe site-uri online de beauty,
Daca sunt genetice, nu te supara, multa lume le are si chiar si Taylor Hill(este un model foarte cunoscut in America care a zis ca se confrunta cu cercuri negre genetice insa cu ajutorul machiajului poti sa le ascunzi indata)......Mult noroc!