| Daniel9988 a întrebat:

De Pasti am cam luat in greutate 3 kilograme jumatate(adica foarte mult). Aveam 85 kg, acum am 88.Si inaltimea-1m 92.De o saptamana ma chinui cu dieta,fac sala zilnic, dar nu prea mult deoarece am un program incarcat.Solutii de slabit? Rapid si eficient...Cand ma uit pe fotografiile de acum cateva luni,vad un om cu o musculatura dezvoltata,fara grasimi, iar acum vad un pachet de unt pe doua picioare.

Răspuns Câştigător
| tudorhit a răspuns:

Nu este neaparat sa faci sala zilnic sa slabesti. Oricum kilogramele alea nu le dai jos intr-o clipa. O sa dureze ceva vreme.Fi foarte atent la alimentatie, si evita mancatul pe seara.Cea mai buna digestie o ai pana in ora 7. Propuneti sa ajungi la un nr de cal, carbo, proteine, glucide, lipide pe zi cu care sa scazi usor.Foloseste internetul ca ai foarte multe chestii.

| Daniel9988 explică (pentru tudorhit):

Am ajuns de disperare sa apelez la o metoda veche de 100 de ani...Mananc afine de m-am albistrit pana si in albul ochilor!

| tudorhit a răspuns (pentru Daniel9988):

Ai grija ce faci ca o sa pierzi prea mult din masa si o sa iti para rau.

| Daniel9988 explică (pentru tudorhit):

Nu cred...xd

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' ce dom'le, ai găsit vreun contract pe post de manechin pentru vitrină la vreun magazin din mall, 8 ore pe zi? Mai mănâncă! Ar trebui să ai 92 de kg!

| Daniel9988 explică (pentru anonim_4396):

In viata mea n-am avut atat

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Salutare,
Stai linistit. Nu esti singurul baiat care ia in greutate dupa mesele copioase de sarbatori. Cea ce trebuie sa faci este sa mananci sanatos, nu sa incerci sa slabesti. Daca chiar nu esti multumit de greutatea ta, poti consulta medicul tau de familie care te va sfatui ce sa mananci.