| deyutzyk97 a întrebat:

eu am parul lung de 60 cm...si nu stiu daca trebuie sa-l tund sau nu voi ce ziceti?

pentru cel mai convingator raspuns fundalove struck

10 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

rolling on the floor Sa mori rolling on the floor Doamne ce raspunsuri. Ca printesele din povesti. Ce fata in ziua de azi mai viseaza la printesele din pin povesti, doar sub 7 ani. In fine. Deci sa revenim la raspuns. Eu zic ca e laalegerea ta. Parul poate arata fff bine cu o tunsoare frumoasa si lung si scurt. Daca tu te-ai plictisit de tunsoarea pe care o ai, fa-ti alta, sau mai scurteaza-l... uita-te pe net la coafuri si alege ceva ce iti place si cu care crezi ca iti sta bine. Eu zic sa il tunzi, nu are rost sa-l lasi asa daca nu-ti mai place doar pentru ca ti-e mila sa il tunzi pentru ca abia a crescut. Si daca chiar il vrei lung, iti poti face alta coafura cu el lunghee hee Oricum nu ezita sa-l tunzi happy

| ancutsa13 a răspuns:

Si eu am parul f lung si nu l-as tunde pentru nimic.Pentru a arata cat mai bine incearca sa folosesti tratamente pentru par fragil/uscat si sampoane hidratante. Nu are rost sa ti-l tunzi pentru ca, dupa ce o sa te vezi tunsa, o sa iti para foarte rau indiferent cat de frumoasa o sa fie noua tunsoare, si stii si tu f bine cat ai stat sa iti creasca asa lung... Si inca ceva: sunt enorm de multe fete care ar da orice sa aiba parul tau... deci eu zic nu, nu te tunde big grin

| ale a răspuns:

Daca e sanatos, frumos si iti place de ce sa il tunzi?
parul lung e supeb, dar ai nevoie si de multa ingrijire la elhappy

| lavynya1 a răspuns:

Eu zic sa nu il tunzi, poate doar la varfuri pentru a nu se roade.Parerea mea ca daca ai un par lung te avantajeaza in multe situatii si iti poti schimba lookul.De exemplu la o nunta, daca ai parul lung iti vin mai multe idei cum sa ti-l aranjezi pentru a arata cat mai bine decat atunci cand ai parul scurt, la un bal de asemenea, sau pur si simplu intr-o dimineata cand mergi la scoala si simti nevoia de un look nou, incerci o noua frizura si arati diferit, dar asa... daca ai parul scurt, nu ai ce sa ii faci tot asa va arata intr-un final.

p. s Daca te-ai chinuit pana acum sa creasca de ce sa il tunzi si in cateva minute sa distrugi tot ce tu te-ai chinuit intr-un an?:d. Sper sa te fi convins si sa primesc fundita.:*. si mai tinem legatura

| Tabii. a răspuns:

Doamnee ce raspunsurilaughing. Parul lung tu te face neaparat mai frumoasa.Cunosc fete care au parul lung si sunt gretoase.
In primul rand si fetele cu parul scurt sunt fo0arte frumoase si in al doilea rand parul nu este cel mai important ci personalitatea.

Referitor la intrebarea ta, asculta'ti inimawinking, daca tu te'ai plictisit de aceasta tunsoare iti poti face alta.Nu trebuie neaparat sa iti tunzi mult din par daca nu vrei ci doar sa iti dea o forma, iar daca te induri te poti tunde cum vrei.

Trimite'mi mesaj pe privat daca vrei sa iti mai dau cateva sfaturi:*.
(P. S.:Am parul pana la jumatatea spatelui)

| Libelle a răspuns:

@ancutza
relax soro
printese? ce te iei de raspunsuri? fiecare e liber sa zica ce vrea, atata timp cat acel raspuns e in limitele bunului simt.
si eu am parul lung, ondulat, tuns in v.si iti zic ca daca il intind cu placa are tot 60 de cm.
ti se pare mult si neobisnuit? ti se pare.
fetele cu parul lung sunt apreciate de baieti, daca este un par ingrijit, si o fata este mult mai frumoasa cu ceva ``podoaba capliara``.
@deyutzyk97, faci cum vrei tu, dar iti zic ca ai sa regreti ca il tunzi. o sa ia ani sa creasca inapoi. eventual fileaza-l putin dar nu ii lua prea mult din lungime.

p. s:astept stupiziioh go onlaughing

| cameleonii a răspuns:

Nu! Doamne fereste! Praul lung este cel mai superb.In plus majoritatea baietilor le place parul lung la o fata si le considera mai sexy decat celelalte. Poate doar sa-ti tai varfurile tocite dar nu sa te tunzi scurt.
fundita?:*love struck

| TFTB a răspuns:

IN NICIUN CAZ! Orice fata doreste sa aiba parul lung, ca printesele din povesti... Ei bine, tu te-ai alaturat printeselor. Daca doresti sa pleci, numai tunde-ti parul.Adevarul e ca, fetele care au parul scurt, sunt urate.Eu am parul pana la umeri, desi nu ma consider tare tare urata.Insa,nu incerca sa ti-l tunzi! Mai rau iti faci!

| LaMLaMlaMa a răspuns:

Eu as zice sa il tunzi... un piculet.stiai ca daca il lasi foarte lung se poate intampla sa mori? este adevarat pentru ca consuma calciu.

| skizz0 a răspuns:

Hmm mie imi plac fetele cu parul lungwinking Eh nu as vrea sa-l tunzi:*winking