| janine9815 a întrebat:

Am tenul normal spre mix cu tendinta acneica si momentan destul de multe cosuri. Imi doresc un fond de ten care sa imi ofere acoperire medie spre mare, fara efect de masca si care sa reziste pe ten fara sa il incarce sau sa ma faca sa lucesc ca un glob disco, pentru ca am tenul destul de gras in zona T.

Funda!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste crema Ivatherm Akne-Syt pentru cosuri, e 40-50 lei la farmacie.
Cat despre fond de ten, Bourjois Flower Perfection are o acoperire foarte mare si completat de pudra creme puff da efectul acela de ten photoshopat.
Dar s-ar putea sa ti se potriveasca mai bine fondul de ten de la Vichy Normaderm. Usuca tenul normal/mixt deci e perfect pentru tenul gras.

Uite aici review la produse :

http://didiglamour.blogspot.com/2012/04/review-swatch-bourjois-flower.html

http://didiglamour.blogspot.com/2011/12/r-pudra-creme-puff-maxfactor.html

http://didiglamour.blogspot.com/2011/06/fond-de-ten-vichy-normaderm.html.

| janine9815 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de raspuns. Am uitat sa mentionez ca doresc ceva care sa fie in limita bunului simt cand vine vorba de pret. + ca din cate am citit cel de la Bourjois se gaseste doar la Sephora si eu, fiind din Bistrita nu o sa ajung inca prin Cluj ca sa merg la Sephora. Am citit ceva pareri rele despre Normaderm. l-ai folosit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru janine9815):

Eu nu l-am luat din Sephora pe Bourjois, l-am luat dintr-un magazin de cosmetice. Dar se poate comanda si de pe net.
Cat despre Normaderm acopera foarte bine dar trebuie sa iti gasesti nuanta si sa o testezi direct pe ten pentru ca eu am ales o nuanta care era superba pe mana si pe ten era prea inchisa. Ciudata treaba.

| TheAvenger a răspuns:

Dudă, nu te mai da cu fond te ten. și eu am avut aceeași problemă acum câțiva ani.am încercat toate cremele posibile și imposibile, dar se făcea mai rău de la ele. până într-o zi în care m-am enervat și le-am aruncat pe toate. și de când nu mă mai dau cu ele, au început să dispară. chestia e să te speli în fiecare dimineață pe față cu apă rece și săpun.