Întrebare recomandată | NbhdDaughter a întrebat:

Salut.Intr-o luna cati cm creste parul? Si cum pot acelera cresterea parului? M-am tuns si imi este dor de parul meu lung.M-am tuns cam pana la umeri.In cat timp imi va creste pana la mijloc? Sau sub bust?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Într-o lună la modul căt mai normal părul creşte între 0, 7 şi 1cm. Îl poţi ajuta să crească mai mult şi mai rapid prin mijloace pur naturiste (fără probleme). Uleiul de ricin ajută la creşterea părului, ajută părul să crească mai rezistent şi mai sănătos, previne deteriorarea părului, ajută părul uscat, previne despicarea vărfurilor. Uleiul de ricin se aplică la rădăcina firelor de păr, se masează uşor şi se distribuie uniform. Se lasă 15 - 20min să acţioneze, apoi se spală părul normal cu şampon. Această procedură se va repeta (e optim şi 1 dată/săptămână), timp de 2 - 3 luni.Masajul este necesar, de fiecare dată, pentru rezultate vizibile şi de durată.

16 răspunsuri:
| CristianMarius a răspuns:

Pentru crestere da-te cu ulei de ricin, se gaseste in farmacie.

Alte răspunsuri
| Tania_Todea_1997 a răspuns:

Buna,
Si eu m-am tuns scurt, am avut parul pana la jumatatea spatelui, iar acum il am scurt baieteste de 2 luni. Si eu ma fac cu ulei de ricin amestecat cu o lingurita de ulei de masline, il incalzesc pe calorifer sau la micro. E bun si pentru unhgii, il tin pe par +masat 1 ora, ma spal de 2 ori cu sampon, clatesc si nu ma usuc cu uscatorul pentru ca asa nu are efect happy

| badasssead a răspuns:

Il speli mai des, apa ajuta la stimularea cresterii chiar daca o sa iti spuna multi ca nu e sanatos. Pana la urma ce mai e sanatos in ziua de azi? Ai mai putea sa folosesti ulei de ricin, si in fiecare seara sa iti masezi scalpul cate 5 minute:d Mai sunt si sampoane pentru stimularea cresterii parului. Bafta, eu am avut si am fost tunsa mai scurt decat tine.

| CiakaHey a răspuns:

Sa stii ca daca vrei sa-ti creasca pana la jumate sau mai mult trebuie sa astepti cel putin un an. Si intr-o luna parul drept poate sa creasca 2.5 cm la cret 2 cm. Dar uite o metoda simpla, foarte ieftina sa iti faca parul sa creasca destul de mult intr-o saptamana, trebuie sa faci asta zilnic http://www.youtube.com/watch?v=FxmZntIuQ_o&feature=related

| NbhdDaughter explică (pentru CiakaHey):

Ce fel de ulei este acela? Scuze nu prea inteleg ce spune acea fata.

| Oanarry a răspuns (pentru NbhdDaughter):

In clip-ul acela spune despre ulei de masline. Sa iti masezi scalpul cu ulei de masline incalzit in fiecare zi timp de o saptamana si cica iti creste cu 3-4 inchi, adica 8-9 cm.

| Alllllexandra a răspuns (pentru Oanarry):

Cica 9 cm intr-o saptamana dar in mod natural creste 1 cm pe lunalaughingCe prostieoh go on As vrea eu sa fie adevarat.

| Gabriellaaaaaaaa a răspuns:

Buna! Ai mai incercat ulei de masline pentru cresterea parului?