| XanderRO a întrebat:

Salut.
Ma framanta un lucru la mine. Sunt baiat si am sprancenele unite (monospranceana) sad Nu se vede chiar asa tare dar cand este cineva foarte aproape de mine se observa. Nimeni nu mi-a zis vreodata de defectul acesta dar imi e frica de viitor ca voi avea colegi noi la liceu si bla bla =/ Ce pot face in privinta cu asta? (nu imi recomandati sa ma pensez, tai, smulg ca nu vreau sa actionez cu nimica ca va creste mai mare ^_^)

5 răspunsuri:
| crisS a răspuns:

Poti incerca sa te pensezi.Cu ajutorul pensetei vei smulge firul de par din radacina si nu va mai creste asa repede mai ales daca repeti de mai mulkte ori.Alta solutie nu ai.A poti incerca sa folosesti apa oxigenata pe firele de par care te deranjeaza ca sa le deschizi culoare si asa poate nu o sa se mai vada asa tare.

| IrinaAniri a răspuns:

Pai daca nu actionezi cu nimica o sa ramai asa. eu nu stiu cum arati, dar mie nu-mi plac deloc baietii cu sprancenele unite, eu ti-as recomanda ceara, dupa mine nu doare asa de tare ca pensatul, pentru ca e mai rapid, sau poti sa te duci la epilare definitiva, asta ar fi cea mai buna solutie

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Te pensezi o data pe luna la un salon sau ramai cu sprancenele unite; tu alegi.

| IgoToHellForThis a răspuns:

Lol.Mereu m'a uimit,, logica caca''.
Alta variantu nu mai e in afara de pensat.Ce vrei sa ti'le iei cu ceara rolling on the floor?
Ce e asa costisitor cumperi o penseta si te pensezi si cand iti cresc fire din nou te pensezi din nou...O_O

| Aly_Alexutzza_1990 a răspuns:

Alta metoda nu ai decat sa te pensezi