| dryana a întrebat:

Ma poate ajuta cineva? De curand am avut nevoie la scoala de superglu (picatura in cazul meu), dar din cauza unui eveniment neasteptat mi s-au patat blugii cu picatura. Stie cineva cum pot sa scot pata fara otet si acetona(diluant). Funda pentru raspunsul care m-a ajutat sa scot pata!

6 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Nu incerca nici cu diluant, nici cu acetona.
Daca s-a intarit, adio!
Cu parere de rau, dar nu o mai poti scoate.
Poate doar cu foarfeca!

| oana44m a răspuns:

Nu ai cum altfel, doar cu acetona ai sanse. Ai putea incerca si cu vanish dar ma indoiesc. De ce nu vrei sa folosesti diluant? Nu ataca blugii daca de asta iti e teama...

| dryana explică (pentru oana44m):

Diluant...pot folosi acetona?

| oana44m a răspuns (pentru dryana):

Din cate stiu eu scrie si pe prospect ca acetona sau dizolvantul ar avea sanse sa il curete (bine, acolo zice de pe maini, in cazul in care te murdaresti pe degete, dar poate merge si de pe blugi). pai..eu zic ca blugii sunt de bumbac, nu? ai vazut vreodata acetona sa dizolve vata pe care o aplici cand te stergi pe unghii? nu ataca fibrele de bumbac. eu am folosit chiar zilele trecute dizolvant (nu acetona, dar nu stiu acum daca e vreo diferenta) sa scot lipici de pe o tesatura 100% sintetica si tot nu au fost probleme.

| madalinutza16 a răspuns:

Pare o prostie dar si eu am patit asta.....si multi mi-au spus sa pun pantalonii in congelator timp de 10-15 si se va lua imediat te pup

| dryana explică (pentru madalinutza16):

Tie ti-a iesit cand ai pus in congelator? Sau nu? Sa stiu daca imi asum riscul...