| Stratovarius a întrebat:

mi se pare ca am parul cam prea aspru...nu cred ca e el asa natiral si ziceti-mi ce ar trebui sa folosesc(ceva balsam.)happy?

4 răspunsuri:
| wertori a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema inainte. Mai intai du-te sa iti tunzi varfurile dupa aia date cu,, Lotiune regeneranta cu petroleum '' de la Gerovital e in jur de 8 lei si iti face parul superb. Faci asa : inainte sa te speli pe cap iti aplici produsul mai intai pe varfuri apoi pe restul parului, stai 3 ore si dupa aia te speli bine bine cu sampon si balsam. Oricum, asta faci o singura data pe saptamana, in rest poti sa te speli normal, eventual iti mai prepari o masca din avocado, ulei de masline si galbenus de ou. Aaa, si evita sa iti usuci parul la temperaturi ridicate, si evita pe cat posibil ondulatorul si placa.

| dacia63 a răspuns:

Indicat ar fi sa consulti un/o coafez(a) profesionista, care stie sa-ti fac un tratament adecvat parului tau (balsamul e superficial-poate ca parului tau ii lipsesc anumite substante minerale )

| adina20042007 a răspuns:

Eu folosesc gama de la elseve total repair 5 si sunt foarte multumita(tin sa mentionez ca parul meu este aspru si firele groase)iar dupa folosire parul meu este matasos

| Adelinutza27 a răspuns:

Eu am avut parul tot la fel dar dupa ce m-am dat cu gaz, si cu ou in acelasi timp am avut parul moale si des...eu iti recomand sa le folosesti...