| PerPum a întrebat:

Pentru cei dim București. Știți de unde pot lua ceară de epilat? Nu vreau cu benzi. Vreau ceară care i aplici, o întinzi, aștepți să se usuce și apoi o tragi

Răspuns Câştigător
| EmmaEu a răspuns:

Poti incerca la Dm. Sau la hipermarket la raioanele de beauty. Roll-on-ul de la Farmec se incalzeste in apa sau la microunde si apoi se aplica. Vine cu benzi de hartie.
Daca vrei ceara din aceea clasica pe care o incalzesti pe foc, o aplici si o smulgi sa stii ca e groaznica. Sau am nimerit eu una proasta. Trebuia sa o pun cand era foarte fierbinte si imi ardea pielea, iar daca o lasam la o temperatura acceptabila devenea tare, iar la urmatoarea utilizare nu mai smulgea nimic. Oricum se gaseste cam greu, incearca la unele piete sau pe internet. Nu stiu cat ti-am fost de ajutor, dar sa ai o zi buna!