| Jigokunokishi a întrebat:

Salut Prieteni! Am o intrebare: Daca iti faci un tatuaj (sau mai multe) si apoi trag cativa ani de sala, te faci mai mare (cresti in masa musculara) tatuajul se poate deforma? (Scuzati daca nu e buna categoria) Astept raspunsurile voastre cu drag happy. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| CrissuCristina a răspuns:

Tatuajul se poate deforma doar daca nu ai trecut de varsta de 18 ani si inca esti in crestere. Dar daca ai trecut de aceasta varsta, tatuajul nu se va deforma, decat in timp, imbatranind. Deci, daca mergi la sala si vrei un tatuaj, fa-ti-l fara grija. Dar, sa il faci la un profesionist, ca sa nu iei vreo boala.winking

| Marian2314 a răspuns (pentru CrissuCristina):

Stai.De ce boala? Ca ma gandesc sa-mi fac si eu.Am 17 ani si ma duc vara asta in stainatate sa fac niste bani si ma gandesc sa-mi fac un tatuaj la 18.Totusi unde as putea gasi un profesionist?

| pietrean a răspuns:

Logic,ar fi asa:tatuajul se face pe piele,tu crescand in inaltime odata cu varsta, se intinde si pielea, pielea intinzandu-se, se intinde si tatuajul.
Tatuajul nu are legatura cu masa musculara, deoarece aceasta se dezvolta sub piele.

| Jigokunokishi explică (pentru pietrean):

Multumesc de raspuns happy

| SaschaM a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Are dreptate pietrean, cu o singura exceptie: masa musculara este sub piele, da, ceea ce inseamna ca atunci cand muschii cresc in dimensiune, trebuie sa se intinda si pielea. Deci deformarea tatuajului se intampla atunci cand cresti, te ingrasi/ slabesti, iti cresc muschii sau ramai insarcinata (in cazul tatuajelor de pe abdomen la femei).

| hotPiscoteL a răspuns:

Tatuajele raman la fel.....nu se pot deforma. happy

| laura360 a răspuns:

Nu se poate deforma tatuajul(sau tatuajele), ele nu se deformează așa de repede!