| denismihaita a întrebat:

Stiu ca intrebarea nu cred ca suna bine la varsta mea dar sa nu dati raspunsuri urate. Deci am 11 ani si vreau sa fiu mai in forma. Inaltime : 1.50
, 39 KG. Ce exerciti imi Indicati, sa nu fie prea mult pentru varsta mea. Dau fundita raspunsului cel mai bun, si voturi celorlaltor raspunsuri. Multumesc!
! Am revenit cu edi. Deci : 40 kg ( si mai urca KG ), sport : inot...

Răspuns Câştigător
| mdany a răspuns:

Buna.Pai la inceput sa zic esti PREA SLAB la varsta si inaltimea ta.Greutatea ta trebuie sa se incadreze in mediu de 45 Kg. Daca mai vrei sa slabesti unu la mana nu vei arata ca un barbat ca vei fi prea slab ca o scandura.Iti recomand sa nu te apuci de cura de slabire pentru ca esti inca in crestere.Mai asteapta pana pe la vreo 18 ani si atunci poti slabi.Nu e bine sa fi asa slab. Daca vrei sa faci sport iti recomand genoflexiuni, flotari, ridicari la bara, abdomene sau ceva de genu. Oricum alegerea ta.
O zi buna.

7 răspunsuri:
| ciufiXXXXXX a răspuns:

Http://www.sanatateata.com/frumusete/exercitii.htm

asta este pentru intretinere:P

sunt foarte bune! iti tonifiaza copul, eu le fac zilnik si sunt mai tomifiata:)

sper ca ti-am fost de folos:P
funda?;;):o3

| dutzy_2100 a răspuns:

Ai o greutate destul de mica pentru inaltimea ta... asa ca nu vad care e problema. Daca totusi vrei sa faci miscare... fa in fiecare dimineata '' incalzirea'' aceea pe care o faceti la sport. Un pic de alergat ( cu genunchii la piept etc.) cateva sarituri, niste fandari, genoflexiuni careva flotari si gata. E suficient pentru tine happy

| xLouana a răspuns:

Pai. incerca exercitii clasice... abdomene, genoflexiuni, flotari si alergare happy

de slabit nu e vorba... esti oricum slaba pentru inaltimea ta happy

| haiZI a răspuns:

Prea mult sala, prea putin- stai pe canapea
Plimba-te prin parc, alearga in fiecare zi vreo 20 de minute.

| Iulian94 a răspuns:

Ar fii bine sa faci un sport, de exemplu inot - te dezvolti si in muschi si in, inaltimewinking eu asta as facewinking

| denismihaita explică:

M-am incurcat, 40 KG am

| denismihaita explică:

AM REVENIT CU EDIT: Deci, m-am incurcat cu kilogramele. Am 40 kg ( si mai urca ), sport : inot